Beszélgetés a zene nyelvén – az igényes szórakoztatásra mindig van igény

Az a sikeres fellépés, amikor a közönség és a zenekar egy közösséggé válik – ezt vallja több évtizedes tapasztalat után Arany-Tóth Attila. Véleménye szerint a zene tulajdonképpen kommunikáció, amivel mindig örömet lehet szerezni az embereknek.
Bálokon, esküvőkön, városrészi napokon és házassági évfordulókon egyaránt találkozhatnak a vásárhelyiek Arany-Tóth Attilával és a Wurlitzer zenekarral, aminek az a különlegessége, hogy nem egy konkrét formáció, hanem mindig az adott rendezvény igényei szerint formálódik egy-egy fellépésre.
– A felkéréshez alakulunk. Ha nagyobb rendezvényre hívják a zenekart, akkor például négy fővel megyünk, míg ha kisebb, akkor csak egymagam, vagy ketten képviseltetjük magunkat. A legutóbbi Eötvös-bálra főzenekarként Börcsök Bea énekesnővel, Szabó Zoltán dobossal és Rokolya Károly szaxofonossal érkeztünk, míg például a Gazdabálon, a Fekete Sas földszinti termében Beával ketten léptünk fel – magyarázta lapunknak Arany-Tóth Attila, aki énekesként és szintetizátorosként szórakoztatja a közönséget.
Általános iskolásként Borsos Annamária zongoraóráin tanulta meg a zenélés alapjait, és sok tapasztalatot adott, amikor az egykori HG-Band néhány fellépésén Almási Istvánnal és Lányi Lajossal is muzsikálhatott. – Rengeteget tanultam tőlük, és a Promenade Dixieland Jazz Bandben a eltöltött három évtized igazolta, hogy az igényes zenei szórakoztatásra mindig és a világ minden pontján van igény – emlékezett vissza Attila.
A Wurlitzer egyébként Vásárhelyen túli felkérést sem utasít el, Nyíregyházától Szombathelyig letette már a névjegyét a zenekar. Mindig arra törekszenek, hogy a lehető legjobban megfeleljenek a közönség igényeinek, ezért korszakokon átívelve, az ’50-es évek rock and rolljától a mai slágerekig széles területről válogatták a zenekar repertoárját.
– A zene tulajdonképpen kommunikáció, dallamokkal való beszélgetés. Ezért kell figyelni a közönségre, s akkor sikeres egy fellépés, ha az a zenekarral egy közösséggé alakul, és ha a buliból hazatérve azt mondják az emberek: de jó volt! Ekkor ért célba az üzenetünk, ekkor értettük meg egymást – mondta még el Attila, aki szerint a muzsika a világon az egyik olyan ritka dolog, amitől mindig jól érzik magukat az emberek.
A báli szezon ugyan a végéhez közeledik, azonban a Wurlitzernél nincs megállás. Ahogy jobbra fordul az idő, jönnek az esküvők, lakodalmak és a nyári esteken való szórakoztatás, hogy minél többen felejthetetlen élményeket szerezzenek egy-egy dal és egy-egy tánc által.