Robotika, tram-train, élmény – idén is népszerű a HSZC Digitális Alkotóműhelye

Lézervágás, kreativitás, programozás, robotika, 3D-s nyomtatás: mindezt kipróbálhatják azok a diákok, akik a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum nyári táborában részt vesznek ezen a héten, amelynek fő témája a Tram-train.
„Olyan eszközökkel találkozhatnak itt a Digitális Alkotóműhelyben a diákok, amikkel általános iskolai oktatásban nem, viszont a szakképzés világában fontosak. Ez egy lehetőség arra, hogy kötetlenül bepillantsanak a digitális technikába a gyerekek, amit aztán a szakképzésben mélyebben elsajátíthatnak és ami ma már elengedhetetlen a munka világában” – nyilatkozta lapunknak Kincses Tímea, a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum főigazgatója.

Hozzátette, a mostani tábort is nagyon élvezik a gyerekek, Vásárhelyen még kettő, Makón pedig egy tábort tartanak a nyár folyamán.
A táborok megvalósításában most is a Csongrád-Csanád megyei Kereskedelmi-és Iparkamara a partnere a HSZC-nek. Immár 4. éve veszik ki részüket ebből, 10.000 ezer forinttal járulnak hozzá minden gyermek táboroztatásához, azaz összesen 100 diákéhoz.

Horváth Gábor, a vármegyei iparkamara képzési vezetője kiemelte, nagyon fontosnak tartják a pályaorientációt, és a digitális technikával történő megismerkedést is.
A pályaorientációra kidolgozott program keretében a kamara rendszeresen szervez üzemlátogatásokat, céglátogatásokat, és ágazati szülői értekezleteket is szerveznek, ahol egy adott ágazat jeles képviselőjétől – például a vendéglátásban egy neves séf – kérdezhetnek a szülők és aki bemutatja egy adott szakma szépségét és árnyoldalát is – tudtuk meg.
Ami a kisebbeknek – fiatalabbaknak – szervezett nyári táborokat illeti, az is egy kiváló lehetőség arra, hogy betekintést nyerjenek egy-egy területbe. A digitális technika megismerése rendkívül fontos.
A kamara egyébként maga is számos, robotikával kapcsolatot szervez egészen óvodás korú gyerekektől a 10. évfolyamosokig.
A mostani „Tram-train tábor” pedig éppen egy olyan téma, ami közel áll a fiatalokhoz, magukénak érzik, hiszen minden nap találkoznak vele, vagy utaznak rajta. A Digitális Alkotóműhelyben programot írnak, 3D-ben nyomtatnak, és környezetet is meg kell álmodniuk a villamosvasúthoz – fejtette ki véleményét a kamara képzési vezetője.