A Németh László diákjai megmutatták: a színpadon is megállják a helyüket!

Nem is akárhogy. Énekkel, néptánccal, és színdarabbal is megörvendeztették a közönséget. Csaknem százötvenen léptek színpadra a csütörtöki Németh László-esten.
Árva László, a Németh László Gimnázium, Általános Iskola igazgatója köszöntőjében elmondta: 1901. április 18-án született a névadójuk, Németh László. Az intézmény minden évben ezen a napon emlékezik meg róla egy kulturális összeállítással.

„Az iskola tehetségeit láthatjuk ilyenkor, azonban nincs itt mindenki, hiszen a tehetség ezerarcú. Egy kosárlabdameccset nem lehet lejátszani, mint ahogy egy tanulmányi verseny döntőjét sem lehet a színpadon lebonyolítani” – tette hozzá Árva László.

A Bessenyei Ferenc Művelődési Központban tartott, több mint három órás és két részből álló estet versszavalás, kórus, balett-jazz bemutató, mazsorett és gitárszakkör is színesítette. Kéttannyelvű intézmény lévén természetesen német produkció sem hiányzott a gyerekek kínálatából. Aki színdarabra várt, az sem csalódhatott, például Ludas Matyi története is megelevenedett a nézők előtt. A Diákszínpadosok Kisfaludy Károly: Csalódások című művét dolgozták fel.

Nagy Enikő Diána szervező lapunknak azt nyilatkozta: csaknem 150 diák és a teljes tantestület szeptember óta készült az alkalomra Kelemen-Fehér Tímea és Verseginé Hillay Erika vezényletével.

„Iskolánk névadója születésnapjának méltó megünneplésén kívül, célunk a közösségünk ápolása, összetartozásunk erősítése, illetve a diákok kultúra szeretetre, színházba járásra, irodalom kedvelésre való nevelése, példamutatás. Hetek, hónapok telnek el úgy, hogy a szereplő diákok rengeteg energiát és időt szentelnek közvetlenül a felkészülésre, közvetve pedig az irodalomra, táncra, éneklésre, zenélésre, színjátszásra. A többiek pedig látják tőlük a jó példát. Ez a valódi cél” – fejtette ki Nagy Enikő Diána.




