A legkiválóbbak között az országban a vásárhelyi szakképzési centrum képzései

Felnőttoktatás terén nemcsak létszámban tűnik ki a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum, hibrid képzési rendszere és alacsony lemorzsolódási rátája, valamint magas arányú végzetteik száma az ország legjobbjai közé emeli.
Számos fejlesztés valósult meg megközelítőleg 900 millió forintból 2023-ban a HSZC 8 intézményében, erről részletesen kedden számoltunk be, ITT olvashatnak róla.
Kincses Tímea főigazgató szerint sikerükhöz persze az infrastrukturális fejlesztések is hozzájárultak, de a népszerűségük és országos felmérés alapján is előkelő helyen szereplő szakképzési centrumnak a sikere a tanulmányi versenyekből, és az oktatás színvonalából tevődik össze.
„Tavaly csökkent a lemorzsolódás is a felnőttképzésben, a végzetteink aránya ugyanakkor növekedett, jelenleg pedig kétezer felnőtt tanul nálunk szakmát. A sikerünk abban is rejlik, hogy – természetesen a jogszabályokhoz igazodva – különleges lehetőséget kínálunk a felnőttoktatásban résztvevőknek. Hibrid képzésünk biztosítja, hogy önállóan is elsajátítsák a tananyagot a gyakran már dolgozó „diákjaink”, a képzési időn is rövidítettünk, így nálunk hamar tudnak szakmát szerezni, amelynek során természetesen a magas színvonalú oktatás továbbra is fő elem és igyekszünk maximálisan igazodni mind a jelentkezők igényeihez, mind a munkáltatói elvárásokhoz” – részletezte lapunknak a főigazgató.
Kiemelte, jelenleg a HSZC-ben 19 ágazatban 47 szakmát oktatnak, tavaly két ágazattal bővültek, az épületgépészettel például, a szakmai képzésekben pedig a lakberendezővel, a dajkával és a vagyonőrivel. A A felnőttoktatásban az egyik legnépszerűbb a villanyszerelő és a hegesztő, a pénzügyi és kereskedő – webáruházi, míg a nappalin a szépészeti ágazat, a távközlés, a gazdálkodás és a hegesztő a legnépszerűbbek.
Még elmondta, a HSZC tanulóinak egyharmadát a felnőttoktatás teszi ki, nappali tagozaton pedig 2800-an tanulnak, így közel 5 ezer főt oktatnak és tanítanak a szakképzési centrum 8 intézményében.