Játékos vetélkedőkön keresztül ismerkedtek a Cseresnyés diákjai a szelektív hulladékgyűjtés fontosságával

A hétfőn szervezett, 8 állomásos programon sükség volt a kreatív alkotóképességre, a célbadobás technikájának kifinomítására, a logikai gondolkodás, de még kreatív szövegalkotási készségre is.

Vidám feladatokon keresztül érzékenyítették a program szervezői a diákokat a szelektív hulladékgyűjtés témájában. A vetélkedők végeztével csapatépítő társasjátékokat nyerhettek a diákok, amelyek természetesen a fenntarthatóság, az újrahasznosítás és a szelektálás területeit érintik – tudtuk meg Horváthné Ruzsa Anita igazgatóhelyettestől, aki arról is tájékoztatott, a környezettudatos viselkedésre ösztönzés ezzel nem ért véget:
„Kedden több turnusban ellátogattunk az FCC Makói úti telephelyére, ahol a cég vezetője, Erdélyi Attila bemutatta a szemétfeldolgozóban folyó munkát. Megtudtuk, milyen munkafolyamatok segítségével lesz a háztartási zöld hulladékból újrahasznosítható komposzt. A vezető felhívta a figyelmünket arra is, miért fontos a műanyag és papír gyűjtőbe csak arra kijelölt szemetet dobni, hiszen ha keveredik a hulladék, a szükséges válogatási munka megemeli az újrahasznosított termék árát. Ezen kívül még sok hasznos ismerettel gazdagodtunk, ami külön kiemelendő, hogy a helyszínen látva sokkal érzékletesebb volt a téma, mint egy prospektusban olvasva” – részletezte az igazgatóhelyettes.

Még elmondta, a kétnapos rendezvényt sikeresnek vélik, hiszen az ilyen programok segítenek abban, hogy beépüljenek a gyakorlatba azok az apró lokális változtatások, melyek segíthetnek hosszú távon globális eredményt elérni.
Az intézményi tervekhez harmonikusan kapcsolódott egy pályázati megkeresés, (KEHOP-3.2.1-15-2017-00011) amely kapcsán szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatos érzékenyítő foglalkozásokat ajánlottak a kollégista diákok számára.

A Hódmezővásárhelyi SZC Cseresnyés Kollégium környezetvédelmi munkacsoportjának vezetője, Fehér Zsolt nevelőtanár elmondta, a kollégiumban működik a szelektív hulladékgyűjtés, az aulában helyezték el a szelektív szemetes és az elemgyűjtőt. Terveznek nagy hulladékgyűjtőket az udvarra, illetve a kisebb méretűeket a folyosókra. A kommunális hulladék mellett a tanulóik így elkülönítve tudják gyűjteni a papír, a fémdoboz és a műanyag hulladékot. Szeretnék, ha a diákjaik körében meghonosodna az a szokás, hogy már a szobáikban elkezdik a szemét szétválogatását. A szobai szelektív hulladékgyűjtő edényeket mindenképpen újrahasznosított tárolók lennének (cipősdoboz, karton doboz, papírzacskó, stb.).