Finisben a Hagymatikum bővítése – VIDEÓ!

Most már jól kivehető, hogyan is fog majd kinézni az új élmény- és családi részleg.
Hosszú út volt, most már a végét látjuk – hangzott el a Hagymatikum új részlegének bejárásán készült videóban, amit Farkas Éva Erzsébet osztott meg közösségi oldalán.
„A végső fázisban vagyunk a kivitelezésnek. Persze, mindig egy nehéz fázisa a kivitelezésnek, amikor az utolsó szeg és a helyére kerül”- hangzik el a videóban.
„Ha számba vesszük, a hátsó élménymedencének a tetőhéjazatát készítjük. Folyik a burkolásnak az előkészítése, illetve az élménytérhez kapcsolódó vízi várnak a burkolása. Főépületben a csúszdát fogadó medencéket feltöltöttük, ezeknek a víztartási próbája folyik jelen pillanatban, illetve azokat a gépészeti vezetékeket mossuk át, amik a kivitelezés során korábban már elkészültek, de óhatatlanul szennyeződtek” – összegzik.
Farkas Éva Erzsébet örömét fejezte ki:
„Fantasztikus volt látni, hogy ezek a hatalmas csúszdaelemek megérkeztek a karéjos medencékbe. És akkor itt lesz versenysúlyzó-érkeztetés, matracos meg tölcséres csúszdaérkeztető. Nagyon érdekes volt látni.”
Az Atlantisz világ egy különleges része lesz az új részlegnek. Erről elhangzott: „Makovecz Imre tervei, kézi rajzai ihlették azokat a szobrokat, melyeket felhelyeztek. Ezek a szobrok egy speciális műgyanta anyagból készültek. Megfelelő, előre tervezett helyeken úgy vannak kiöntve, hogy ezeket a szobrokat belülről megvilágítva ott különböző fényeffektusok tudjanak felsejleni. Hangtechnika, fénytechnika, illetve maga a képzőművészet, a kisplasztika.”
A beruházás részeként a nyári öltözőket téliesítették, és új öltözőszekrényeket is kialakítottak. Az öltözőkabinok már a helyükön vannak, a vizesblokkok gyakorlatilag elkészültek, egy piperetakarítás után használatba vehetőek.
A kivitelezők elmondták: „Ha pusztán a számok szempontjából közelítjük meg, akkor egyébként a legnagyobb beruházásunk, amiben részt tudtunk venni. De hogyha a bonyolultságot, az összetettséget és akár a makoveczi örökséget nézzük, ténylegesen nagyon sok egyeztetést, nagyon sok tervezővel való együttműködést, sok helyszíni ötletelést igényelt, és amúgy is nyilván ez az organikus építészet azért nem a szakmáknak a legegyszerűbbike, úgyhogy egyelőre mindenképp a legfelsőbb polcra kell helyeznünk.”
Forrás: Farkas Éva Erzsébet Facebook-oldala