Lázár János kimondta: újratervezés van! (videó)

Téves és rossz gondolkodásnak tartja, hogy Magyarországot az EU-s pénzek húzzák ki a nehéz helyzetből. Az építési és közlekedési miniszter elárulta, mibe kell most fektetni!
A jelenlegi, háborús válságtól és energiakrízistől is sújtott változó gazdasági környezetben újra kell gondolni, hogy mik a gazdasági prioritások. A kormány ilyenkor félreteszi az eddigi fejlesztési terveket, elképzeléseket: újratervezés van. Ez azt jelenti, hogy minden területen megvizsgálják, mire van most leginkább szüksége Magyarországnak – erről Tatabányán beszélt Lázár János. Mint megírtuk, az építési és közlekedési miniszter az északnyugat-magyarországi vármegyék gazdasági szereplőinek érdekképviselőivel találkozott és egyeztetett.
„A közlekedés területén a cél, hogy megfelelő minőségű út- és vasúthálózattal tudjuk kiszolgálni a munkaadókat, a vállalkozókat, részben, hogy a munkaerő eljusson a munkahelyére, részben hogy az áruk és a termékek forgalmát biztosítani tudjuk. Olcsóvá kell tenni a tömegközlekedést, ez az én politikám” – fogalmazott a tárcavezető.
Lázár hangsúlyozta, a közlekedéspolitikának ma nem arról kell szólnia, hogy utat építek össze-vissza, meg általában legyen minden út jó, mert ez a jelen pillanatban nem tartható várakozás, hanem a közutas és a kötöttpályás beruházásokat rendszerbe kell foglalni: az emberek mindennapjait, mobilitását segítő, ugyanakkor gazdaságélénkítő hatású fejlesztéseknek kell megvalósulniuk a következő években. Magyarországnak pedig – mutatott rá – saját lábára kell állnia, ehhez meg kell találni a megfelelő befektetési pontokat.
„Az egy nagyon téves és rossz gondolkodás, hogy Magyarországot a kátyúból, a nehézségből vagy a felzárkóztatás igényéből majd az EU-s pénzek fogják kihúzni. Ennek vége lesz a következő hét évben, tehát nekünk olyan gazdaságra, olyan munkaadókra, olyan vállalatokra, olyan vállalkozásokra van szükségünk, amelyek annyi GDP-t tudnak termelni, hogy magunk is tudjunk fejlődni a magunk lábán. Ezért kell szerintem invesztálni a humán erőforrásba, a közlekedésbe, illetve sajnos most nagyon sokat az energetikába és a védelembe is” – fejtette ki.