Európa bajnokkal edzhettek a maroslelei diákok

És ez csak egy kis szelete volt a ma délelőtt (és kora délután) a maroslelei faluházban, a megyei önkormányzat identitást erősítő rendezvényének.
A szentesi karate Európa-bajnok és világbajnokságon ezüst érmet szerzett Bagi Alexandrával közösen edzhettek a vállalkozó kedvű gyerekek a ma délelőtt a maroslelei faluházban kezdődött identitáserősítő programsorozat részeként, közvetlen az után, hogy Drimba Tibor polgármester rövid köszöntőjében azt mondta, hogy a megyei önkormányzat munkatársai olyan színes és érdekes programot hoztak el a faluba, melyet a résztvevők még sokáig emlegetni fognak, s remélte, hogy a gyerekek sokat is fognak mindebből tanulni
A község polgármestere egyébként a hatodik és a nyolcadikos diákoknak nem a faluházban, hanem a könyvtárban tartott bűnmegelőzési előadást.
A többiek nem unatkozhattak, hanem csoportokban kezdtek el különféle kézművességgel foglalkozni, így kipróbálták a bőrözés mesterfogásait az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark múzeumpedagógusai irányításával, vagy madárfészkekre csodálkozhattak rá, de megismerkedtek a régi idők fegyvereivel, az íjtól a kardon keresztül a fokosig az Árpád népe Egyesület padjánál, de a nemzeti ünneppel kapcsolatosan óriás piros-fehér-zöld zászlót is készítettek.
[Best_Wordpress_Gallery id=”634″ gal_title=”Maroslele megyei identitás”]
A nap sportfesztivállal, a Jövőnként Néptáncegyüttes műsorába, március 15-ei iskolai előadással, mentális egészségfejlesztéssel, míg a faluház udvarán a makói tűzoltók bemutatójával és a rendőrség közlekedésbiztonsági vetélkedőjével folytatódott.
Aki akart, az népi fajátékokkal játszhatott, megnézhette, mik is kerültek bele a megyei értéktárba, vagy de a Vöröskereszt munkatársa segítségével az elsősegélynyújtást is elsajátíthatták.
Délután pedig a Balkán Union Trió szórakoztatta az érdeklődő gyerekeket és felnőtteket.
De mi is ez a programsorozat?
A „Csongrád-Csanád Megyei identitás erősítése” című, TOP-5.3.2-17-CS1-2020-00001 kódszámú projekt keretében cél a megye településeinek, térségeinek közösségteremtő kezdeményezése és cselekvőképességének fejlesztése. A rendezvénysorozat keretén belül valósítják meg a megyei identitás erősítését, a megye területén élők egy közösséggé formálását. A projekt hangsúlyt fektet a környezettudatosságra, a fenntartható fejlődésre, a sportok fontosságára, az egészségmegőrzésre, a közös kulturális értékeink megőrzésére és hagyományok ápolására.