A híres királyi családok és a világűr is központi témái voltak a Szent István Általános Iskola nyelvi hetének

Ezen a héten rendezték meg az ABC Days elnevezésű idegen nyelvi hetet a Szent István Általános Iskolában, melynek alkalmából a tanítási és a szakköri órákon is izgalmas témákkal, egész hétre szóló interaktív feladatokkal várták a diákokat.
Idén híres királyi családokról, Sissi hercegnéről, Nagy Péter cárról és a brit királyi család aktualitásairól tanulhattak a gyerekek, akik a pénteki záró nap keretében a virtuális valóságnak hála egészen a világűrig repülhettek.
Béresné Kotymán Erzsébet, a Szent István Általános Iskola angol szakos tanára elmondta, az ABC Days elnevezésű nyelvi hetet minden évben, hagyományosan a Magyar Nyelv Napja köré szervezik.
Az első nap mindig a német nyelvé, ilyenkor a gyerekek a tanítási és a szakköri órákon is német nyelvvel kapcsolatos feladatokat kapnak. Míg németből Sissi királynéról tanulhattak a diákok, úgy angolból a brit királyi család aktualitásai voltak terítéken.
Iskolánkban kuriózum nyelv még az orosz, így Nagy Péter cárral is megismerkedhettek a gyerekek, a kicsiknek pedig Puskin meséket olvastunk
– ismertette a programot Béresné Kotymán Erzsébet, aki arról is beszámolt, hogy a pénteki nap mindig különleges zárónapja a rendezvénynek, ez alkalomból ugyanis a királyi családoktól egészen a világűrig repítik a gyerekeket.
Úgy gondoljuk, minden lehetőséget ki kell használnunk, hogy nyelvtanulásra motiváljuk a gyerekeket, hogy szeressék, és jó kedvvel sajátítsák el az idegen nyelveket. A Szent István Általános Iskolában azért választunk ennyiféle módszert és lehetőséget, mert hiszünk abban, hogy ha az indíttatás pozitív, akkor a későbbiekben is nagyon könnyedén fog menni nekik a nyelvtanulás
– nyilatkozta.
Béresné Kotymán Erzsébet elárulta, most éppen a Holdra szállást tanulják, azt megelőzően pedig a Nemzetközi Űrállomást repülték körbe.
Időspirál Élményközpontunknak köszönhetően a virtuális valóság tényleg valóságérzést kelt a gyerekekben. Mindezt idegen nyelvekkel kapcsoljuk össze úgy, hogy olyan szavakat és kifejezéseket tanítunk nekik, amelyek a hétköznapi tananyagban nem igazán fordulnak elő. Hátha így születnek majd a jövő tudósai, hiszen tudjuk, hogy idegen nyelvtudás nélkül ők sem tudnának egymással kommunikálni, tehát reméljük, hogy a jövő űrkutatóit indítjuk útjára
– fogalmazott a pedagógus.
Fotók: Gémes Sándor