Népdal, mint a magyarok kincse

Nagy múltra tekint vissza a makói térségi népdalkörök találkozója. Szombaton a Hagymaház adott otthont ennek az összejövetelnek. A város, illetve a helyi Nefelejcs Népdalkör meghívását apátfalviak, szegediek, szőregiek, királyhegyesiek, mindszentiek, kiskundorozsmaiak és algyőiek is elfogadták. – Teljesen önellátóak vagyunk, nagyon szeretjük a jó zenét, ezért csináljuk – árulta el Rutai József, az Öreghegyi Bodza Citerazenekar egyik tagja. A dorozsmai férfitől azt is megtudtuk, hogy 1970-ben alakult meg az együttesük, s jelenleg Mészáros Mária irányítja.
A találkozót Czirbus Gábor nyitotta meg. Az alpolgármester a köszöntőjében kiemelte: nagyon büszke a város a Nefelejcs Népdalkörére. Nem csupán azért, mert országos minősítő versenyen már háromszor vettek részt és a mind a három alkalommal arannyal térhettek haza, hanem azért is, mivel a népdal szeretete hozta össze a csapatot és tartja is össze mind a mai napig.
– A magyar népnek az egyik kincse a népdal, s ezért nekünk az a tisztünk, hogy ezek a szépe dallamok ne vesszenek a feledés homályába, hanem minél többen megismerjék azokat – vette át a szót Kabai Lajosné. A házigazda Nefelejcs vezetője szerint azért van szükség az ilyen eseményekre, mert így az ezen résztvevő körök egymástól tanulhatnak újabb és újabb dalokat. Persze a közönség szórakoztatása sem elhanyagolható szempont.
A már említett két fellépőn kívül a következőknek tapsolhatott még szombaton a Hagymaház közönsége: a mindszenti Alkony Népdalkörnek, az algyői Hagyományőrző Citerazenekarnak, a királyhegyesi Hegyesi Népdalkörnek, a szegedi Hóvirág Népdalkörnek, az apátfalvi Kerekes Márton Népdalkör és Citerazenekarnak, valamint a szőregi Sárgarózsa Népdalkörnek.
Munkatársunktól. K.