Jugyu – Kulcs egy biztos jövőhöz pályaorientációs napot tartottak a makói Juhász Gyula Középiskolában

Az udvaron nagy izgalommal várta mindenki a rendőrség intézkedéstaktikai, a Készenléti Rendőrség (KR) csapaterő, valamint a katasztrófavédelem bemutatóit.
„Nemcsak egy szakmai bizonyítványt adunk a végzőseink kezébe, hanem egy hivatást is kapnak. Akik a rendészeti, szociális vagy egészségügyi ágazatban tanulnak, azok mind segítők lesznek, a tárgyi tudás mellett hivatás tudattal vérteződnek fel” – mondta el Aszódiné Pernye Szilvia igazgató.
A pályaorientációs nap megnyitója egészségügyi és önvédelmi bemutatóval indult. Ezt követően húsz helyszínen várták érdekes programokkal az érdeklődőket, többek között szabaduló szoba, baba masszázs és Vöröskereszt program is volt. A lézereres terem nagy népszerűségnek örvendett, lányok-fiúk egyaránt ki akarták próbálni a célba lövést.
A rendőrség és a büntetés-végrehajtás intézet bemutatóján, ha netán megsérült volna valaki, akkor sem lett volna pánik. A mentőszolgálat és az iskola ápolónak tanulói ott voltak és ellátták a „sérülteket”.

Az érdeklődök magyar, matematika, történelem, földrajz, biológia, angol nyelv interaktív bemutató órákon is részt vehettek.
A füsttel teli sátorba most mindenki biztonságosan beléphetett, személyesen a makói tűzoltó-parancsnok vigyázott a jelenlévőkre.

Az udvaron nagy izgalommal várta mindenki a rendőrség intézkedéstaktikai, a Készenléti Rendőrség csapaterő, valamint a katasztrófavédelem bemutatóit.
A pályaorientációs napra csaknem 300 fő diák érkezett Makóról és térségéből (Apátfalva, Földeák, Csanádpalota, Hódmezővásárhely, Kiszombor, Magyarcsanád, Maroslele, Pitvaros).
Délután a Nyitott Kapukon a pályaválasztás előtt álló tanulók szüleikkel együtt kaptak tájékoztatást az iskolában induló képzésekről, a beiskolázási feltételekről, valamint a középiskola által nyújtott szakmákban való elhelyezkedésekről a makói rendőrségnél és a kórházban. A tájékoztató egy közös intézmény bejárással zárult.

„A gimnáziumi oktatást azoknak ajánlják, akik szeretnének a felső oktatásban tanulni, vagy nem rendelkeznek még konkrét elképzeléssel a jövőt illetően. Nekik az érettségi után még a szakképzés keretében két év lehetőségük adódik továbbtanulni”– tájékoztatott Aszódiné Pernye Szilvia. Hozzátette, nagyon nagy hangsúlyt fektet az iskola a csoportbontásra, ennek köszönhetően kis létszámú osztályokban nagyobb odafigyelés mellett történhet meg a képzés.
Az igazgató lapunknak azt is elmondta, náluk sincs központi írásbeli felvételi, egyszerű, kötetlen szóbeli beszélgetést tartanak, ahol megismerhetik a hozzájuk jelentkező diákok céljait, jövőbeli elképzeléseit.
A Jugyu pályaorientációs napjára minden évben elhozza diákjait Debreczeni Istvánné tanárnő a csanádpalotai Dér István Általános Iskolából. Nemcsak a nyolcadikos tanulók érkeztek vele, hanem már a hetedik osztályba járók is elkísérték a tanárnőt, hiszen ezeken a napokon sok szakmával megismerkedhetnek, a gyakorlatba is beleláthatnak.
„A legjobban a rendőrség, és a büntetés-végrehajtási intézet bemutatója tetszett a diákoknak”– árulta el a tanárnő.