A fák és a legszebb szavak ihletik most a makói grafikusművészt

Három nagy projekt köti le a mindennapjait a jubileumi kiállítását nemrég záró Karsai Ildikónak.
Három nagy projekt köti le a mindennapjait a makói grafikusművésznek. Karsai Ildikó arról számolt be: megbízást kapott a Szarvasi Arborétum vezetőségétől arra, hogy elkészítse a mindenki által csak Pepikertnek ismert csodás gyűjteményben található ősfák illusztrációit. Ezt utána szeretné átkonvertálni egy másik munkájába, ami szülővárosának, Makónak a fáit mutatná be. A képzőművész hozzátette: harmadikként pedig készül a Natura Marosmenti Művésztelep 17. alkotósorozatára.
Karsai Ildikótól megtudtuk: az arborétum egy igazi csoda, érdemes ott mindenkinek egy sétát megtennie. A terület folyamatosan bővül, jelenleg 82 hektárt gondoznak a szakemberek. A grafikusművész kiemelte: olyan, több száz éves fákat is meg lehet ott csodálni, mint a hegyi mamutfenyők. Ezekről, illetve társaikról készít most illusztrációkat. A Pepikertről egy bemutató kiadványt állítanak össze és ebben fognak szerepelni a makói művész alkotásai.

Ha Makón nincsenek ilyen famatuzsálemek – fogalmazott Karsai Ildikó – azért a Maros-parti város is büszkélkedhet számos csodás növénnyel. A Békés vármegyei munkáját követően ezért szeretné papírra vetni a makói fákat is. Ezek nem egy illusztráció részei lennének, hanem egy kicsit más módon ábrázolnák őket. Korábban már készített egy érdekes sorozatot szülővárosáról, akkor az épületeken keresztül mutatta a települést. Most fák kapnák ezt a szerepet.
Karsai Ildikó lassan két évtizede vezeti a Natura Marosmenti Művésztelepet. Nem csak az ország, de a határokon túl élő neves alkotók körében is egyre nagyobb híre van ennek a nyári alkotótáborban. Az idén – a tizenhetediket – augusztus elsejétől 15-ig rendezik meg a makói Erzsébet-házban.
Minden évben más és más témát kapnak az ott alkotó művészek. Az idén Karsai Ildikó – Kosztolányi Dezső után szabadon – a tíz legszebb magyar szót veszi górcső alá. Ezeket kell majd a részvevőknek átalakítani a képzőművészet nyelvére. A telepvezető hozzátette: nagyon kíváncsi arra, hogyan fognak majd ezek a szavak megjelenni a fában, a kőben, a papíron vagy fényképezőgép lencséjén keresztül.