A csurgói Hadik-gyűjteményből nyílt Makón kiállítás

Hadik Magda érem- és szobrászművész születésének 110. évfordulójáról emlékeztek meg a könyvtárban.
Hadik Magda érem- és szobrászművész Csurgón őrzött gyűjteményéből nyílt kiállítás pénteken a makói könyvtárban. Hadik György önkormányzati képviselő, kinek a keresztanyja volt a 20 éve elhunyt művész elmondta: az önkormányzat 2024-et a Makói Tehetségaranyak évének nyilvánította és ennek a sorozatnak a kapcsán emlékeztek meg rokonáról, kinek most van születésének 110. évfordulója.

A képviselő hozzátette: Hadik Magda nagyon sok időt töltött Makón, hiába költözött a Somogy vármegyei városba, mindig is a Maros-parti települést tartotta a szíve csücskének.
Hadik Györgytől megtudtuk: a keresztanyja édesapjának volt a testvére, így nagyon sokszor találkozhatott a képzőművésszel. A képviselő kifejtette: Hadik Magda nem csak érméket és kisplasztikákat készített, hanem nagyméretű szobrokat. Ezek számos magyarországi település köztereit díszítik, köztük Makón is láthatóak az alkotásai.

A Somogy vármegyei város önkormányzata részéről Petlánovics Eszter nyitotta meg pénteken a makói kiállítást. A csurgói helytörténeti gyűjtemény kezelője kiemelte: Hadik Magda halála előtt arra két településre, Csurgóra és Makóra hagyta a hagyatékát, melyek a legfontosabbak voltak a számára. Igaz, a ma már Romániához tartozó Ópécskán született és sokat dolgozott Budapesten, ott volt a műterme, de Csurgó és Makó sokat jelentett a számára. Ezért végrendelkezett így.

A Kőbe faragott érzések című gyűjteményes kiállítás megnyitóján Szikszai Zsuzsanna, a makói József Attila Városi Könyvtár és Múzeum igazgatója köszöntötte a jelenlévőket. Megtudtuk tőle: Makó és Csurgó kapcsolata – a nagy távolság ellenére is igen szoros – hiszen nem ez az első kiállítás, melyet közösen rendeznek meg. A beszédek előtt Mezei József hegedűművész növendék játszott a közönségnek.
