Taroltak a vásárhelyi kettlebellesek a világbajnokságon Lengyelországban

Arany, ezüst és bronzérmekkel tértek haza.
Az Innovatív Sportok Egyesületének kettlebellesei a maximumot hozták ki magukból, edzőjük, Bartyik Zoltán pedig végtelenül büszke rájuk. A vb-s élményeikről a Rádió7 keddi Közös nevezőjében meséltek.
„Mindig azt mondom a verenyzőimnek, hogy a legjobb tudásod szerint, a felkészülésednek megfelelően végezd el a versenyszámodat, aminek során a legfontosabb, hogy végig csináld. Hogy mindez mire elég, majd kiderül, de tegyél meg mindent a lehetőségeidhez mérten. Csapatunk tagjai kihozták a maximumot magukból, rendkívül erős mezőnyben álltak helyt, olyan master kettlebellesek között, akik több éve veretlenek. Már önmagában az is egy hatalmas dolog, hogy egy brazil, olasz, angol, vagy spanyol mellé felállsz és versenyzel, olyanok ellen, akiket rendkívül nehéz legyőzni” – hangsúlyozta Bartyik Zoltán az ISE kettlebellesek edzője, aki maga is indult a mostani világbajnokságon.
Hozzátette, 31 ország több mint 500 versenyzője, – köztük hatalmas nevekkel – vettek részt a bajnokságon, Magyarországról 40-45-en.

Ő maga aranyérmet szerzett, ami kicsit váratott magára, mert korábban mindig közbe jött neki valami, vagy egy betegség, vagy egy kevésbé jól sikerült felkészülés vagy egy rendkívül erős ellenfél.
Sütő Evelin bronzérmet is szerzett. 10 és 30 perces számokban indult a mostani versenyen.
„Számomra ez volt az első igazi vb, tavaly is indultam, de a versenyszámom elején vétettem egy olyan technikai hibát, ami után folytatni sem tudtam a versenyt. A mostanira igencsak felszívtam magamat” – mesélte, majd hozzátette, snatch-ben indult, ez olyan, mintha lendítene, majd a feje fölött kell fix pozícióban megtartania a golyót. Pihenő idő itt nincs, a pihenő mozdulat a fej felett tartása a golyónak, ami lássuk be kicsit sem pihentető voltaképpen.

Könyves Géza és Könyves Kitti is elégedett a teljesítménnyel. Kitti – aki apukája, Könyves Géza javaslatára ismerkedett meg a sportággal – lökéses versenyszámokban indult, két arannyal tért vissza Vásárhelyre.
„Egy nevezési hiba miatt csak egy héttel a bajnokság előtt tudtam meg, hogy lökésben kell versenyeznem, nem ebben terveztem indulni. Kicsit be is pánikoltam, nagyon nehéz volt, de sikerült” – részletezte.
Édesapja Géza pedig 2 bronzot hozott.
Aszalai Dávidnak ez volt az első világbajnoksága, mentálisan és fizikálisan is nehéz volt számára. Korábban kisebb megmérettetéseken indult, és októberben lesz egy éve, hogy versenyez. Az ötödik helyen végzett, de nagyon elégedett a teljesítményével.

Borbás Dzsenifer 15 évig kézilabdázott, de már nem lelte örömét ebben a sportágban. Édesapja javaslatára – aki szintén kettlebellezett- próbálta ki ezt a sportágat, azonnal megszerette.
Két ezüst érmet szerzett a mostani lengyel vb-n, hosszú ciklusú versenyszámban indult, de az egykezesben.
„Ebben a sportban csak te vagy, csak magadra számíthatsz, rajtad múlik az eredmény” – mondta.
Minden versenyző kiemelte a műsorban az erős csapat szellemet, a motivációt, bíztatást, összetartást, ami jellemzi őket.
Másik vásárhelyi kettlebelles csapat is indult a lengyel világbajnokságon, a Girja Power, ők is szép eredményekkel tértek haza, ezüst és bronzérmekkel.