2 milliárdból korszerűsítik, bővítik a makói Bajza utcai iskolát

A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum uniós támogatásból fejleszti a Návay iskola telephelyét.
A 21. századi szakképző intézményfejlesztési program projektnyitó rendezvényét tartották pénteken a HSZC Makói Návay Lajos Technikumban.

Kincses Tímea, a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum főigazgatója a köszöntőjében kiemelte: mintegy 2 milliárd forint uniós támogatásnak köszönhetően a makói intézmény Bajza utcai telephelyét korszerűsítik és bővítik. A felújításon túl új eszközökkel is felszerelik az intézmény, így a diákok a legmodernebb környezetben tanulhatják meg a különböző szakmákat.

A beruházás során elsősorban energetikai szempontok szerint újítják meg az intézményt. A fejlesztés egy olyan innovatív és fenntartható infrastruktúrát hoz létre, mely elősegíti az intelligens, inkluzív növekedést. Kincses Tímea hozzátette: új komplex oktató gépsorral lépnek a jövőbe Makón, mely a legkorszerűbb technikát képviseli. Az oktatók a valós iparági környezethez közelítve, modernebb és hatékonyabb módon adhatják át a 21. század szaktudását.
Farkas Éva Erzsébet polgármester a beszédében kitért arra, hogy összefogásnak köszönhetően tudják ezt az újabb jelentős beruházást Makón megvalósítani. A városvezető elmondta: az elmúlt tíz évben az önkormányzat minden olyan fejlesztés mellé állt, mely az oktató és nevelő munkát szolgálja. Az idén a centenáriumát ünneplő Návay iskola is az elmúlt egy évtizedben számos korszerűsítésen esett át és ez a mostani egy igen jelentős mérföldkőnek számít.

A pénteki projektnyitón Hankó Balázs is felszólalt. Az innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár kifejtette: a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a magyar szakképzés tovább erősödhessen. Számos programot indítottak be eddig és újabbakat is terveznek. Emellett hatalmas összegeket fordítanak a meglévő oktatási intézmények korszerűsítésére, de újakat is építenek. A cél az, hogy Európában az egyik legjobb szakképzési rendszer legyen a magyarországi.
Ágh Péter, az állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkár arról beszélt, hogy Makó követendő példa lehet a többi magyar település számára. A politikus kiemelte: a Maros-parti város önkormányzata konstruktívan áll minden olyan beruházás, projekt mellé, mely a gyarapodást segíti elő. Ez különösen fontos az oktatás esetében – ahogy az államtitkár fogalmazott – hiszen a jövő generációit csak úgy lehet képezni, ha megfelelő körülmények között dolgozhatnak a kiváló tanárok és oktatók.