Kövér László: a választás tétje háború vagy béke

Az eddigi EP-választások inkább „közvélemény-kutatásnak voltak felfoghatók” a két országgyűlési választás között, most viszont sorsdöntő voksolás következik, hiszen háború és béke között választunk – szögezte le a házelnök.
Minden korábbinál nagyobb a közelgő európai parlamenti választás tétje, a háború és a béke között választunk – mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Zirci Apátság épületében tartott lakossági fórumon szerdán.
A házelnök felidézte: 2004-ben tartottak először európai parlamenti választásokat Magyarországon, azóta minden alkalommal a Fidesz és a KDNP nyert jelentős fölénnyel. Az eddigi választások azonban inkább „közvélemény-kutatásnak voltak felfoghatók” azt jelezték, hogy két országgyűlési választás között mi az emberek véleménye az országos politikáról, ezek jelentősége messze elmaradt a most közelgő választás tétjéhez képest.
Kövér László azt mondta, hogy a 2012 és 2022 közti időszak „aranyévtized volt” Magyarországon, a gazdaság teljesítóképessége folyamatosan nőtt, a családok egzisztenciája javult, a nyugdíjak vásárlóértéke 20 százalékkal, a családoké mintegy 70 százalékkal növekedett 2010-hez képest. Kiemelte: a nemzeti össztermék 5 százalékát fordítják évről évre családtámogatásra, a magyarországi családtámogatást számos ország elismeri.
A nemzetpolitikáról szólva azt hangsúlyozta, hogy nem csupán erkölcsi elkötelezettség volt, hanem anyagi forrás is rendelkezésre állt az áttöréshez ezen a téren, példaként említette az állampolgárság kiterjesztését, illetve a szülőföldön való boldogulást segítő programok elindítását. Az Országgyűlés elnöke hangsúlyozta, hogy Magyarország tekintélye megnőtt a világban, így például olyan nagy nemzetek, mint Kína együttműködésre törekszenek velünk.
Az uniós csatlakozást jó eszmének nevezte, hozzátéve, hogy néhány képviselő nem a nemzeti érdekek szolgálatában tevékenykedik, ezzel aláássa Magyarország érdekeit. Kövér László sikernek tartja, hogy Magyarország végre hozzájutott a pedagógusok béremeléséhez szükséges uniós forráshoz, ugyanakkor kitért arra, hogy az orvosok képzésére fordított jelentős összegek ellenére számos orvos hagyja el az országot. Mint mondta, ezt a folyamatot meg kell állítani.
Fotó: MTI/Vasvári Tamás