A veteránosok Mekkája lett Makó

Legutóbb a Tolna vármegyei Bátaszékről jött a Maros-parti városba Heringes László és fia egy 1971-es gyártású Saab V4-essel.
Rengeteg határon belüli és túli kapcsolattal rendelkezik a makói Maros-parti Veteránjárműveket Kedvelők Sportegyesület, így rendszeresen érkeznek a városba oldtimerek. Legutóbb a Tolna vármegyei Bátaszékről jött Makóra Heringes László és fia egy 1971-es gyártású Saab V4-essel. A veteránjárműveket gyűjtő férfi elmondta: a leghosszabb táv, amit ez az autó megtett egyhuzamban, az 1850 kilométer volt. Heringes László hozzátette: a makói veteránosokkal az ország számos fesztiválján is találkozik.

Heringes Lászlótól megtudtuk: ebből a típusú Saabból kevesebb, mint tíz van még az országban. A bátaszéki gyűjtő elárulta: az egyik itt van Csongrád-Csanádban, méghozzá Szegeden. Néhány fut még belőle Budapesten, illetve Szombathelyen. Ő egy régi barátságnak köszönheti azt, hogy hozzájutott ehhez a kocsihoz. Svédországba kiköltözött cimborájától kapta. Heringes László megjegyezte: egy fillért sem fogadott el érte, azt mondta neki: 50 éves barátságért itt egy 50 éves autó!

A bátaszéki apa és fia a makói egyesület elnökének, Szilágyi Lászlónak a meghívására jöttek el Makóra. Heringes László megjegyezte: eredetileg az új ipartörténeti múzeum megnyitójára voltak hivatalosak, de arra nem tudtak eljönni. Ezért egy kicsit későbbre halasztották a makói kirándulásukat. Miután megnézték a kiállítást, tettek egy hatalmas sétát a városban, végül pedig megpihentek a Hagymatikumban.

A Tolna vármegyei járműgyűjtőnek több oldtimere is van. Az egyik érdekesség egy olyan kis BMW, melynek az elejét kell felnyitni ahhoz, hogy bele lehessen ülni. Ez a kicsi kocsi mindig nagy meglepetéseket tud okozni a fesztiválokon. A négykerekűek mellett a kétkerekűeket is kedveli Heringes László, abból is több van a birtokában.