Orbán: a párhuzamos társadalmak már a mindennapi valóság részei Nyugat-Európában

Miközben a fogadó oldalon egy keresztény identitásában meggyengült társadalom áll, az iszlám mint „közösségműködtetési modell” virágkorát éli. Ezért súlyosan veszélyesek a nyugat-európai no-go zónák, ezért nem kér Magyarország a migránsokból.
A párhuzamos társadalmak a mindennapi valóság részei lettek Nyugat-Európában – jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója Budapesten, a Kié itt a tér? című, nyugat-európai párhuzamos társadalmakról szóló könyv bemutatóján.
Orbán Balázs a könyvről szóló panelbeszélgetésben azt mondta: a no-go zónák meglétéről a nyugati (például svéd, német vagy francia) társadalmakban hosszú ideig a közép- vagy felső-középosztály sem tudott, mert nem találkoztak velük, nem keresztezték egymás útjait. Azonban az elmúlt évek válságai és konfliktusai miatt már ők is szembesültek ezekkel a párhuzamos társadalmakkal – mutatott rá.
A miniszterelnök politikai igazgatója azt mondta: a migrációról a nyugat-európai vita különbözik a kelet-európai szemlélettől, mert integrációalapú, azonban az integrációra nincs működőképes konstrukció. Orbán Balázs felidézte a no-go zónákban korábban szerzett tapasztalatait, majd a bevándorlás problémái közé sorolta azt is, hogy miközben a fogadó oldalon egy keresztény identitásában meggyengült társadalom áll, az iszlám mint „közösségműködtetési modell” virágkorát éli.
Kitért az uniós migrációs politikára, amely megítélése szerint ebben a ciklusban kudarcot vallott. A közelmúltban elfogadott migrációs paktum nem oldja meg a problémát, azonban mind a szétosztási mechanizmus, mind a nyitott, országon belüli befogadóállomások létesítése miatt hátrányos a magyar nemzeti érdek szempontjából – jelezte.
A könyvről Sayfo Omar, a Migrációkutató Intézet kutatási vezetője elmondta: az volt a cél, hogy megnézzék, vannak-e, és hogy működnek a no-go zónák Nyugat-Európában. Kiemelte: sok évtized elhibázott politikája látszik ezekben a városrészekben, és az általuk generált társadalmi-politikai-kulturális problémák még hosszú évtizedekig velünk lesznek.

Megdöbbentő elemzés: így formálja át a migráció Európa nagyvárosait
A muszlim bevándorlók tömegének beáramlása kulturális, társadalmi és gazdasági értelemben is kifordította a sarkából kontinensünket.
Illusztráció: MTI/Balogh Zoltán