Kormányinfó: LMTBQ- és migrációs ügyekben nem engedünk a brüsszeli nyomásnak! (VIDEÓ)

Több mint 1,5 millióan mondták el véleményüket a szuverenitásunkról szóló nemzeti konzultáción. Februártól valamennyi pedagógus 32,2 százalékkal magasabb bért kap, 2026-ban 880 ezer forint lesz a tanárok átlagfizetése. Magyarország nem enged be migránsokat, s távol tartja a gyermekektől az LMBTQ-propagandát, ebben a két kérdésben nem enged Brüsszel nyomásának és zsarolásának – hangzott el a Kormányinfón.
Cikkünk frissül…
Az idei első kormányülésről számolt be Gulyás Gergely. Azt mondta, a tavaly év végi megállapodásnak megfelelően az uniós pénzek folyamatosan érkeznek már Magyarországra. A magyar jogszabályok szavatolják az igazságszolgáltatás függetlenségét, ezt már az Európai Bizottság elnöke is elismerte tegnap az európai parlamenti vitában. A további, nekünk járó források kifizetését illetően üdvözlik a tegnapi vitát – fejtette ki. Kiderült, a Bizottság elismeri a kormány lépéseit az igazságszolgáltatás függetlenségének megerősítéséért, s az is, hogy az LMBTQ-ügyekben történő előrelépéstől és migrációs ügyekben történő változtatásoktól tették függővé a pénzeket. Két olyan ügyben akar tehát a Bizottság és az EP nyomást gyakorolni hazánkra, melyekben határozott a kormány álláspontja, s a magyarok egyértelműen véleményt mondtak, népszavazáson is. Migránsokat nem akarunk és nem is fogunk beengedni, elsöprő népakarat áll emögött, de a magyar választók világos akarata az is, hogy a gyermekektől távol kell tartani a veszélyes és káros LMBTQ-propagandát. Antidemokratikus és elfogadhatatlan lenne, ha a kormány ezt a két vörös vonalat átlépné, s ebben a két ügyben egyezkedne a Bizottsággal, s feladná álláspontját – szögezte le a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A magyar baloldal még most sem adta fel a szándékát, hogy megakadályozza a pedagógusbér-emelést – folytatta Gulyás Gergely, hozzátéve: a baloldali pártok EP-képviselői élesen támadták azt, hogy uniós forrásokhoz jusson Magyarország. Kitért rá, a kormány ezzel együtt is betartja ígéretét, s nagyot tud előrelépni a tanári fizetésemelésben. Ebben segítséget jelentenek az uniótól nekünk járó pénzek. 2030-ig a diplomás átlagbér 80 százalékára emelkednek a tanári bérek. 32,2 százalékkal megemelt bért kapnak a pedagógusok februártól, a tanárok, az óvónők és a szakképzésben dolgozók is. Ebben a ciklusban megduplázzák a pedagógusbéreket. Jövőre 21 százalékos emelés várható, az idei 672 ezer forint után 2025-ben 812 ezer forint, 2026-ban 880 ezer forint lesz a pedagógusok átlagbére – ismertette.
Ami az államigazgatásban dolgozók jövedelmi viszonyait illeti, a nehézségek ellenére sem szűnt meg a jelentős béremelések folyamata – fogalmazott. Kiemelte, a minimálbér 15, a garantált bérminimum 10 százalékkal nőtt, a minimálbér-emeléshez hasonló béremelések várhatók a nemzetgazdaság egészében, az állami szektorban is. Közel 2,2 millió forint már az orvosok átlagfizetése – részletezte. Újabb 20 százalékkal emelkednek a szakápolói bérek, 715 ezer forintra, március 1-jétől – vázolta.
Hangsúlyozta, az infláció feletti nyugdíjemelést hajtottak végre, tavaly 18,5 százalékkal emelték a nyugdíjakat, idén 6 százalékkal, ez magasabb, mint amennyi az idei infláció lesz. Átlagban 79 500 forinttal nőtt a rendvédelmi dolgozók bére januártól, a katonáknál 11 százalékos béremelés történt január 1-jével, a családtámogatások is jelentősen nőttek – sorolta tovább. Magyarország minden nehézség ellenére, inflációs gazdasági helyzetben, háborús helyzetben is olyan gazdaságpolitikát folytat, mellyel le tudja győzni a nehézségeket, s sikerül elérnie a reálbérek növekedését – mondta.
Szentkirályi Alexandra a nemzeti konzultáció tapasztalatait összegezte. 1 518 455 fő fejtette ki véleményét a szuverenitásunkat érintő nemzeti sorskérdésekben. A magyarok el tudták mondani véleményüket, Brüsszel viszont nem kérdezte meg az uniós polgárokat. A kormány azon lesz, hogy a magyarok hangját hallassa Brüsszelben – fejtette ki a kormányszóvivő.
Ukrajna támogatásáról Gulyás Gergely annyit mondott, tárgyalások folynak, de nem biztos, hogy lesz megegyezés, mindenesetre hazánk nem zárta ki a kétoldalú támogatást, de az uniós költségvetésen belüli, illetve a hitelből való támogatást nem tartja jó ötletnek.
A Kormányinfó elé:
Orbán Viktor miniszterelnök így jelentkezett be a szerdai maratoni kormányülésről, ahol fontos döntések születtek: