Vásárhely polgármestere kanadai állampolgár

Márki-Zay Péter évekig titkolta a vásárhelyiek elől kanadai állampolgárságát. Azóta az is kiderült, a családtagjainak is van kanadai útlevele, a legkisebb gyermeke pedig amerikai állampolgár. A szuverenitásvédelmi törvénycsomag gátat szabna annak, hogy egy politikus titokban tarthassa a magyarok előtt, ha idegen érdekeket szolgál.
Hódmezővásárhely polgármestere kanadai állampolgár. Márki-Zay Péter ezt hosszú időn keresztül titkolta a vásárhelyiek elől. 2018. február 25-án választották polgármesterré, de csak azután coming outolt külföldi útleveléről, miután a balliberális oldal miniszterelnök-jelöltje lett. 2021. november 29-én az ellenzéki 24.hu hírportál kérdésére volt kénytelen beismerni, hogy kanadai állampolgár ő is és a családtagjai is. Csak ekkor ismerte el, hogy tizennégy évvel korábban, 2007-ben kaptak kanadai útlevelet. Azóta is már azt is bevallotta, a legkisebb gyermeke, Palika pedig amerikai állampolgár. A 24.hu említett cikke szerint a külföldi útleveleik ma is megvannak, s „alapvetően praktikus okok miatt” akarták azokat megszerezni.

Márki-Zay Péterről ma már pontosan tudjuk, hogy külföldről, Amerikából fizetik, a választási kampányban több mint 4 milliárd forintnak megfelelő guruló dollárt fogadott el az általa vezetett balliberális tábor, hogy megpróbálja megbuktatni a nemzeti érdekeket védő polgári kormányt, s idegen (migráció-, háború- és LMBTQ-párti) érdekeket szolgáljon. Ennek a hazaáruló piszkos ügynek a szálait részletesen feltárta a titkosszolgálatok nyomozása. Joggal merül fel a kérdés ebben a tekintetben, hogy a külföldről pénzelt, a nemzetközi globalista körök által mozgatott politikusnak miért is volt szüksége „praktikus okok miatt” a kanadai állampolgárságra, nem egy fontos lépése volt-e az is annak, hogy részévé válhasson a hálózatnak?
Az Országgyűlés ezekben a napokban tárgyalja a kormánypártok által előterjesztett szuverenitásvédelmi törvénycsomagot. Ennek célja, hogy hatékonyan fel lehessen lépni azok ellen a szereplők, politikusok ellen, akik külföldi érdekeket szolgálnak ki, azoktól engedik magukat befolyásolni anyagi támogatásért cserébe. A jövőben három év börtön is várhat arra, aki külföldi pénzből kampányol.
A Mi Hazánk egy módosító javaslatot is beterjesztett ehhez. Novák Előd képviselő indítványa kötelezővé tenné a politikusoknak azt is, hogy nyilvánosságra hozzák, milyen állampolgárságuk van. Mindezt azzal indokolják: felháborító, hogy Márki-Zay Péterről csak miniszterelnök-jelöltté választása után derült ki, hogy kanadai állampolgársággal is rendelkezik, addig sunnyogott róla. A Mi Hazánk szorgalmazza: mostantól kezdve a választáson induló jelöltet csak akkor vegye nyilvántartásba a választási bizottság, ha nyilatkozott, hogy milyen állampolgársággal rendelkezik ő maga, s milyen állampolgárok a hozzátartozói. A párt szerint ugyanis nemcsak a külföldről kapott támogatás, hanem a jelöltek esetleges külföldi állampolgársága is „jelentős szuverenitási kockázat lehet hazánkra nézve”, márpedig a magyaroknak joguk van tudni, „kinek milyen kötöttségei”, idegen elköteleződései lehetnek.
Címkék:
Hódmezővásárhely Márki-Zay Péter ellenzék baloldal balliberális USA Amerika külföldi támogatás külföldi finanszírozás külföldi kampánypénz külföldi kampánytámogatás Mi Hazánk mi hazánk mozgalom szuverenitás szuverenitásvédelem útlevél Kanada szuverenitásvédelmi törvény Novák Előd állampolgárság