Párba álltak a párducok a Szegedi Vadasparkban

Hópárduc és észak-kínai leopárd nőstények érkeztek a vadasparkba.
Az elmúlt években a Szegdedi Vadaspark idősebb párduc nőstényei sajnos eltávoztak a nagymacskák vadászmezőire. Helyükre a nemzetközi fajmentő tenyészprogramok révén érkeztek új egyedek. Ahhoz, hogy párba álljanak az itt lévő hímekkel az új, még fiatal nőstények, össze kellett őket szoktatni,. Ennek utolsó lépései zajlanak most, így a látogatók rövidesen már együtt láthatják a Karmát, a Stuttgartból érkezett hópárducot és a franciaországi Thoiry-ből jött Saiant, a rendkívül ritka észak-kínai leopárdot – természetesen nem egymással, hanem a párjukkal. Bár még mindketten fiatalok, 2-3 évesek, s a szakemberek remélik, idővel szaporulatukkal hozzá fognak járulni a tenyészprogram sikeréhez – írta lapunknak a Szegedi Vadaspark.
Az észak-kínai leopárdból, amely az Afrikában és Ázsiában élő leopárd vagy más néven párduc alfaja, 500-nál is kevesebb él természetes élőhelyén, és sajnos egyedszáma csökkenő tendenciát mutat. Az alfajt tartó 20 európai állatkertekben jelenleg 52 egyede él. A hópárduc, bár közeli rokona a leopárdnak, külön fajnak számít. Annak ellenére, hogy hatalmas területen él Belső-Ázsiában, szintén veszélyeztetett faj, mindössze 2710-3386 felnőtt egyede élhet vadon a Természetvédelmi Világszövetség Vörös listája szerint. Az állatkerti helyzete valamivel kedvezőbb, mint a rokonáé, körülbelül 200 egyede él 97 európai állatkertben.
Mindkét fajra jellemző, hogy félénk, ezért a számukra kialakított, igényeiknek megfelelő természetes kifutóikban szemmel keresni kell őket, de bízunk benne, sokan megcsodálják majd ezeket a veszélyesen szép állatokat – fogalmazott a vadaspark.
Fotó: Szegedi Vadaspark