Ez aztán a szuper ajándék a tanévkezdéshez a Szakképzési Centrum tanulóinak! Közel háromszáz, új számítógépet kapnak

293, magas teljesítményű, új számítógépet vásárolt a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum a 7 intézményének.
Összértékük 190 millió forint, és az új, brand típusú gépeknek köszönhetően 15 informatikai terem gépparkja teljesen megújul.
Minderről Hegedűs Zoltán, a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum kancellárja tájékoztatta lapunkat, aki kiemelte, nagyon márkás eszközökről van szó, így hosszú távon is megnyugtató megoldást jelentenek azok. Nemcsak a közinformatikai oktatásra alkalmas eszközöket vásároltak, de a kimondottan informatikai szakma oktatására alkalmasakat is, ezek száma 41 darab a 293-ból.

A kancellár kiemelte, a COVID alatt bevezetett online oktatás világított rá leginkább arra, mennyire fontosak a jól felszerelt gépparkok. Ugyanakkor a HSZC mindig is törekedett arra, hogy a legkorszerűbb eszközökkel oktasson, és most, hogy már nincs írásbeli vizsga, azt a számítógépeken kell majd letenni a diákoknak, a megfelelő eszközök még fontosabbak. „Ma már egy fodrásznak vagy szakácsnak is rendelkezni kell informatikai ismeretekkel, ezért is fontos, hogy kiváló gépeken oktassunk” – mondta Hegedűs Zoltán.

Még megtudtuk, májusban rendelték meg a gépeket, amelyek már meg is érkeztek. A vásárhelyi intézményekbe szám szerint 40 darab kerül a Corvinba, és 46 darab az Eötvösbe. A 86 számítógépből 31 speciális, az informatikai szakma oktatására alkalmas, nagy teljesítményű gép.
A kancellár még hozzátette, eltökélt, hogy egyetlen egy olyan számítógép se legyen a HSZC intézményeiben, amely 5 évnél öregebb.
Kincses Tímea, a HSZC főigazgatója kiemelte, a jövő szakembereit képezik a HSZC iskoláiban, a digitális kompetenciák elengedhetetlenek a munkaerőpiacon is. Emellett nem egy olyan ágazat van ma már, amelynek közel 80 százaléka automatizált, és ez jelen van az ügyvitelben, értékesítésben is többek között. Kiemelt a robotika ágazat magas fokú oktatása is.
A főigazgató felhívta a figyelmet arra is, hogy a „Z” generációs diákok már egyre kevésbé oktathatók a hagyományos módon, ezért szükséges a tantermek digitalizációja. „A szakmai végzettség megszerzésekor már interaktív vizsgát tesznek a tanulóink – mind a nappali tagozatos diákok és a felnőttek szakmai oktatásában résztvevők egyaránt – sikeresen tudnak felkészülni a szakmai vizsgára” – mondta el Kincses Tímea.