Az év civil szervezetévé választották a vásárhelyi Kankalin Néptáncegyüttest

Újabb rangos elismerésben részesült a vásárhelyi együttes, szeretettel gratulálunk!
A civilek nélkül nincs nemzetpolitika. Ez a fontos mondat volt az üzenete a Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ által szervezett Civilek határok nélkül című rendezvénynek, amelynek az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark adott otthont. Az eseményre mintegy 150 vendég érkezett a határon innen és túlról, hogy ráirányítsák a figyelmet a civil szervezetek munkájára és arra a szerepvállalásra, amellyel hozzájárulnak a nemzet határokon átnyúló egyesítéséhez – tudta meg a Promenad24 a szervezőktől.
Az eseményen adták át a díjakat és elismerő okleveleket az Év civil szervezete és az Év adományozója pályázat résztvevőinek, olyan civil együttműködéseket mutattak be, amelyek erősítik a nemzet összetartozását, és civil szakemberek bevonásával kerekasztal-beszélgetést szerveztek a határon átnyúló kapcsolatok témájában. A résztvevők csatlakoztak a Kézfogás kihíváshoz is, az ópusztaszeri Szent Miklós Katolikus Általános Iskola diákjainak egy szív formában énekelve fejezték ki Szarka Tamás dalával a magyarsághoz tartozás nagyszerű érzését.
Az ünnepségen az elismeréseket Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, miniszterhelyettes és Kecskés Péter, a Miniszterelnökség Civil Kapcsolatok és Társadalmi Konzultáció Főosztályának vezetője adták át. A szakértő zsűri idén is három szervezetnek ítélte oda Az Év Csongrád-Csanád Vármegyei Civil Szervezete díjat és az ezzel együtt járó 50 ezer forintos vásárlási utalványt.
Ezt az elismerést kapta meg a hódmezővásárhelyi Kankalin Néptáncegyüttes. A díjat Forrainé Kószó Gyöngyi, az együttes vezetője vette át.
A másik díjazott a Sclerosis Multiplexes Betegek Csongrád-Csanád Vármegyei Egyesülete lett, a kitüntetést Gyurácz Annamária, a szervezet korábbi elnöke vette át. A harmadik díjazott, „Kisgyerekek is lehetnek nagybetegek” Alapítvány nevében Gilicze Edinát köszöntötték. Az Év Adományozója díjat pedig a Makkosházi Közösségi Kert programot fenntartó, Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. kapta, a díjat Kínyó Pál, a Makkosházi Közzöségi kertek koordinátora vette át.
A rendezvényen bemutatkozott többek között a makói Maros-parti Veteránjárműveket Kedvelők Sportegyesülete, az Old Timer Klub Subotica és a Retromobil Klub Arad 2007 óta tartó együttműködése is. A veteránjárművek szeretete hozta össze őket, de ez a szerelem olyan különleges járműtörténeti, ipartörténeti érdekességeket hozott felszínre, mint például Galamb József örökségének ápolása, amely jóval több, mint a közös ügy mentén kialakult barátkozás. Ezt vázolta fel Szilágyi László, a makói egyesület elnöke. A Maros-parti szervezet egyébként egy Ford T-modellel érkezett a helyszínre.