Ma van a Méhek Világnapja! A Klímanócskák hasznos tanácsokat adnak, hogyan segíthetünk a méheknek a mindennapokban

A Szabadság téri Óvoda gyerkőcei, a Klímanócskák mint minden évben, most is nagy hangsúlyt fektettek a méhekkel való ismerkedésre, a segítésüket célzó gondoskodásra.
„Magyarországon a méhek a legfontosabb beporzók. 700 vadon élő fajuk őshonos, a mézelő méh állománya a legjelentősebb. ,A több mint egymillió magyar méhcsalád az ország területére vetítve a legek közé tartozik Európában. A Föld mezőgazdaságának 70 százaléka ma kizárólag a méhektől függ, akik beporzó tevékenysége nélkül a növények képtelenek lennének szaporodni. Erre tekintettel 2019 őszén az Eartwatch Institute nevű természetvédelmi szervezet hivatalosan is a bolygó legfontosabb élőlényeinek nyilvánította a méheket” – nyilatkozta lapunknak Bozókiné Szabó Ildikó, a Klímanócskák vezetője.

A Klimanócskák összegyűjtötték, rendszerezték ismereteiket a héten – ismertette az óvoda szakmai vezetője. A Zümmögő projekt végén Sipos József növényorvossal kutatták a méhek varázslatos világát, és hogy milyen kérdésekre kaptak választ a gyerekek? Többek között olyanokra, mint például milyen eszközöket használ a méhész? Hol élnek a méhek? Milyen munkát végeznek a méhek az életük során? Mit gyűjtenek a méhek? Hogyan épül fel egy méhcsalád? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kapták meg a választ a Klimanócskák tematikus foglalkozás keretében, játékos formában a méhészkedést és a méhek életét különböző játékos tevékenységen keresztül – tudtuk meg.

„A bemutatott méhészeti eszközökön és a méhek által előállított termékeken keresztül, bepillantást nyerhettek a méhek világába. kisfilmeken keresztül, munka közben kerülhetett megtekintésre egy élő méhcsalád. Az ismeretterjesztést követően, a manócskák önfeledt játékkal egy kis időre a méhek életét és feladatát végezhették, melyet követően mézédes finomságokat fogyaszthattak. A játékos tevékenység során, külön öröm volt találkozni a sok-sok érdeklődő kérdéssel és jó érzés volt látni a boldog arcokat. Csodás dolog az összefogás egy jó ügy érdekében és különösen fontos, hogy mindez gyerekekkel valósul meg, így generációkon keresztül történik meg az értékek átadása, továbbvitele”
– zárta gondolatait Bozókiné Szabó Ildikó, aki még kiemelte, a beporzóbarát növények ültetésével, a vegyszeres irtások elkerülésével, valamint rovarhotelek és méhitatók kihelyezésével is elősegíthetjük a méhek szaporodását, fennmaradását.
