Mi a baj azzal, hogy Márki-Zay felesége ingyen dolgozik az önkormányzatnak?

Ellenőrizhetetlen kiskaput nyit, visszaélésekre teremt lehetőséget, összeegyeztethetetlen a közigazgatás működésével és a jogállamiság elvével, ráadásul az égvilágon senki sem kérte meg rá. Márki-Zay Péter egy olyan világot állít vissza, ahol nem a jog, hanem a rokoni kapcsolatok döntenek.
Melyik városházi alkalmazott mondana nemet, vagy ne intézkedne azonnal, ha a polgármester felesége személyesen kér tőle valamit a férje nevében? Egy ilyen ügy azonnal az aktahegyek élére kerül, kiemelt figyelmet kap, talán még egy esetleges elbírálás során is kedvezőbb színben tűnik fel.
Márki-Zay Péter feleségének a szerződése ilyen kiskaput nyit. Ellenőrizhetetlen, akár jogosulatlan előnyöket is adó surranópályát, ami nem fair azokkal szemben, akik rendesen elmennek a Városházára az ügyfélfogadási időben, megkeresik az ügyintézőt, majd várnak 15, 30, vagy több napot, mire történik az ügyükben valami. A kormányon a jogállamiságot számon kérő Márki-Zay maga teremt olyan viszonyt, amelyben a rokoni kapcsolatok befolyása jelenik meg.
Ha ingyen van, akkor nincs vele baj, nem?
Tegyük fel, hogy az egyetemi felvételire várakozók közül a rektor felesége pár embert soron kívül bejuttat. Rendben van ez akkor, ha a rektorné asszony ezért nem kap pénzt az egyetemtől? Ha valaki kiskaput nyit, olyan lehetőséget teremt, amivel valakiket esetleg előnyhöz juttathat, az megbontja az egyenlőség, a jogszerűség elvét. Erre nem válasz az, hogy de ezért ő nem kap pénzt, mert nem a fizetéssel, hanem a tevékenységével valósítja meg a normasértést. És szögezzük le: bármit is mond, bárhogyan is terel Márki-Zay, a feleségével nem padok ingyenes festegetésére, szemétszedésre vagy ételosztásra szerződött, hanem a városháza munkáját, a közigazgatást érintő tevékenységre.
Nem a Fidesz támadja
Lapunk hozta nyilvánosságra Márki-Zayné Vincze Felícia megbízását, de azzal kapcsolatban ma már leginkább a baloldalhoz tartozó politikusok, politológusok mondanak véleményt.
Márki-Zay egykori legszorosabb szövetségese, Kis Andrea korábbi alpolgármester például azt írta: „a polgármester közeli hozzátartozójának bármilyen formában, akár ingyenes megbízással történő bevonása az önkormányzati döntéshozatalba és a döntések végrehajtásába helytelen, mert nehezen ellenőrizhető, számon kérhető, ezért átláthatatlan hatalmi viszonyokat hoz létre. Az ilyen típusú megbízással rendelkező hozzátartozó munkáját ugyanis senki sem ellenőrzi, senki sem kéri számon, az erre hivatott közgyűlés sem”. Hozzátette, a jogállam alapelveivel összeférhetetlen egy közhatalmat gyakorló szerv, önkormányzat ilyen módon való működtetése. Nemrégiben pedig a Népszavának nyilatkozva is megerősítette, „vékony jégnek” érzi, hogy a polgármester felesége, akár a férje nevében is, kérésekkel fordul a hivatali dolgozókhoz.
Na és ha Lázár kötne ilyen szerződést a feleségével?
Az ismert ellenzéki elemző, politikai szakértő, Ceglédi Zoltán is kommenálta a minap Márki-Zayné városházi szerződésének ügyét a közösségi oldalán. Mindenkinek azt ajánlotta, képzeljék el, mit szólnának hozzá, ha ugyanez a hír Lázár Jánosról és feleségéről látott volna napvilágot. „Olvassátok úgy, hogy a miniszter feleségével köt egy szerződést a minisztérium, és onnantól Lázárné asszonnyal is lehet dumcsizni beruházásokról, építkezésekről, hivatali ügyekről, és majd ezeket valahogy továbbítja a férjének, illetve megtárgyalja a minisztériumi dolgozókkal és a lakossággal. Tiltakoznátok, igaz?” – tette fel a kérdést olvasóinak, követőinek.
Címkék:
Hódmezővásárhely Márki-Zay Péter önkormányzat ellenzék polgármester városháza miniszterelnök-jelölt MMM Mindenki Magyarországa Mozgalom Cseri Tamás DK MSZP Kis Andrea Polgármesteri Hivatal Demokratikus Koalíció jegyző Mucsi Tamás lemondás Márki-Zayné Vincze Felícia szerződés Karsai Éva Ceglédi Zoltán kondipark Direkt36 megbízási szerződés uralkodócsalád uralkodópár Bencsik András Ókovács Szilveszter