A vásárhelyi kineziológus nyolc éve segít a traumák feldolgozásában

Hogyan tudunk túllépni a traumákon? Miből alakulhatnak ki a betegségeink? Hogyan oldhatjuk a szorongást? A Rádió 7 hétfői Közös Nevezőjének vendége Ocsovszky Emese vásárhelyi kineziológus, a Tan és Lélek Műhely vezetője volt.
A műsorban elhangzott:
A kineziológia a kinezisz és a logosz szóösszetételből származik, ami nem jelent mást, mint mozgást és tudományt, tehát a mozgás tudománya. Azt a mozgást öleli át, ami egész életünkben jelen van a fogantatásunktól egészen a halálunkig. A kineziológia egy alternatív képességkészség és személyiségfejlesztő módszer, hatékonyan fejleszti az önmagunkhoz való viszonyunkat, illetve a világhoz való hozzáállásunkat.
Kiderült, a természetgyógyászati ág alá tartozik, tudományos alapokra épül, és 1997-től engedélyezték Magyarországon.

Ocsovszky Emese elmondta:
Gyerekkorom óta voltak elég erős halálfélelmeim. Amikor 2000-ben megszületett az első lányom, Budapesten éltem, a családom itt Vásárhelyen. A férjem pedig dolgozott egész nap, és felerősödtek a problémák, testi szintre kerültek, heves szívdobogásom volt, szorító mellkas. Otthon voltam egyedül a kicsivel, s rengeteget jártunk az utcán, hogy legalább valaki legyen körülöttem, mert mi lesz akkor, hogyha velem valami történik… Ekkor ajánlottak nekem egy kineziológust, ahova elmentem, és rögtön tesztelt. Majd beszélünk az izomtesztelésről, és feltette azt a kérdést, hogy: ki nem szeret téged? Hát először nem tudtam válaszolni, bár a tudatalattimból rögtön a betűsor és a hangzása is, hallottam hátulról, hogy anya. De nem mertem kimondani. Hát ez lehetetlen. Hát hogyne szeretne engem az édesanyám?

Hozzátette:
Soha nem is gondoltam ezt, hogy tényleg erre utaló jelek voltak, hogy nem szeret az anyukám. De akkor ezt éreztem, kimondtam. Végül belső vívódások után kimondtam, és a kineziológus megnyugtatott, különböző stresszoldási módszereket, technikákkal megnyugtatott, és tovább tesztelt. Kerestük az okát, hogy miért gondolom ezt, és egyáltalán miért vagyok ebben a jelenlegi helyzetben. A magzati korhoz hat hónapos korba jutottunk, merthogy a kineziológia képes visszamenni egészen a fogantatásig, sőt hitrendszer kérdése esetén akár előző életekben is.

Rögtön eszembe jutott a családi történet, amit ott el is mondtam, hogy anyukám egy bika elől futott. Megtámadta egy bika, fújtatva rohant utána, anyukám pedig iszonyatos félelemben, hogy eljusson az autóig, és védje önmagát, és persze engem is. És akkor derült az ki, hogy sejtszinten van bennem a halálfélelem. A sejtjeim emlékeznek erre a halálfélelmet előidéző szituációra. Beszéltünk róla, és különböző korrekciókkal oldottuk, illetve nagyon fontos, hogy a negatív érzelmi töltéstől szabadítottuk meg, semlegesítettük ezt a szituációt. És sokkal jobban vagyok, illetve jobban lettem azonnal, és még egy pár kezelésre elmentem, de rögtön tudtam, hogy ezt a módszert nekem meg kell tanulnom.
Budapesten tanultam ki Varjú Mártánál. Először az Egészségügyi Továbbképző Intézetben anatómia vizsgát kellett tenni, illetve természetgyógyászati vizsgát, és utána következtek csak a kineziológiai tanfolyamok és az ebből letehető vizsga. 2003-ban végeztem
– összegezte a kineziológus.
Kiderült, a Tan és Lélekműhely immár nyolc éve működik Hódmezővásárhelyen. Emese abban segít másoknak, hogy feloldják a múlt traumáit.
A kineziológia a félelem, a fájdalmaink, a betegségeink okát keresi a múltban. Izomteszteléssel dolgozunk. Az izomtesztelés azon alapul, hogy az izmok egy negatív stressz hatására elgyöngülnek. Az agyunk tárol minden információt a fogantatásunktól kezdve
– mondta.
A kineziológiában lényeges, hogy amikor dolgozunk egy ügyön, akkor az a legfontosabb cél, hogy keressük meg azt, hogy hogyan lehet még nézni az adott problémára, hogy egyáltalán találjuk meg, hogy igenis van választásunk, merthogy a lehetőség bennünk van, hogy másképp gondoljunk szituációkra, problémákra vagy akár emberekre. Tehát akkor egy teljes látásmód-változtatásra van szüksége a kliensnek
– hangzott el.

Maga a kineziológiai vizsgálat bárkin elvégezhető. Akár már gyermekeken is, hiszen náluk is kialakulhat szorongás. Akár ez jelentkezhet ágybavizelésként vagy széklet visszatartási problémaként is a kicsiknél.
A felnőtteknél pedig a stresszes életmód okoz sok gondot, amit akár hasi légzéssel is oldhatunk.
A jobb és bal agyfélteke az életünk különböző területeit irányítja. A bal agyfélteke a testünk jobb felét irányítja, míg a bal agyfélteke a jobbat. Tehát egy ilyen keresztmozgás alakul ki. A bal agyfélteke az egy logikus, analizáló, mindig csak a részletekre figyel, és a túlélésért felelős. Ez az, mely megvéd bennünket mindentől, viszont stresszhelyzetben elveszik a részletekben. A jobb agyfélteke kreatív, intuitív, segíti ezzel a képességével a bal agyfélteke megnyilvánulását, viszont stresszhelyzetben nem látja az összefüggéseket, merthogy leblokkol. Ezért nagyon fontos az, hogy a jobb és bal agyfélteke összehangolt legyen. Gyerekek esetében egyébként ezt a tanulási képességek javítására használják, de a felnőtteknek is bátran ajánlom, használják bármilyen probléma esetén, mert a jobb és bal agyfélteke integrálása hihetetlen eredményeket tud hozni az életünkbe. A végtelen nyolcast rajzolgassuk, nézzük, meditáljunk rajta
– javasolta a műsor végén a kineziológus.
Képek: pixabay.com