Komoly összeget hagy a vásárhelyi családi kasszákban is az élelmiszerárstop

Kézzelfogható segítséget nyújt a válságban a vásárhelyi és térségbeli családoknak a kormányzat. Az élelmiszerárstop már eddig is 200 milliárd forintot hagyott a vásárlók pénztárcájában.
Nagy segítséget ad az egyes alapvető élelmiszerek árának maximálása a hazai vásárlóknak, a tej, a tojás, a cukor, a napraforgóolaj, illetve a sertés- és baromfipiacon ugyanis jelentős áremelkedés ment végbe az elmúlt hónapokban. A kiskereskedők – a kormány döntésének értelmében 2023. április 30-ig – továbbra sem adhatják magasabb áron ezeket a termékeket, mint amilyen árat 2021. október 15-én alkalmaztak. Az április végéig meghosszabbított intézkedéssel a lakosság továbbra is élvezheti az árstop adta előnyt, az Országos Kereskedelmi Szövetség nemrég közzétett becslése szerint ugyanis a február elsején bevezetett árplafon mintegy kétszázmilliárd forintot hagyott eddig a családi kasszákban – számolt be róla a Magyar Nemzet.
Legutóbb az étkezési burgonya és a tojás került be az ársapkás termékek körébe, ez utóbbi esetében ráadásul ugrásszerű áremelkedés volt megfigyelhető a piacon. E két új termék ára nem lehet magasabb a 2022. szeptember 30. napi árnál. „Az ársapkák működnek, a vásárlók ugyanis azokból a termékekből vásárolnak többet, amikhez olcsóbban jutnak hozzá. A kormány továbbra is elkötelezett a családok támogatása mellett, ezért fenntartja az élelmiszerárstopot” – hívta fel a figyelmet minap az agrárminiszter.
Nagy István jelezte:az elhibázott brüsszeli szankciók miatt egész Európában történelmi magasságba emelkedtek az energiaárak és ezáltal az élelmiszerárak is, az életbe lépett olajszankciók pedig csak tovább súlyosbították a helyzetet. A tárcavezető kifejtette, az ársapka mellett biztosítani kell, hogy a rögzített árú termékek rendelkezésre álljanak. Ennek érdekében határozták meg, hogy a kereskedők az érintett termékekből a 2021. évi átlagos napi mennyiséget árusítani kötelesek.
Illusztráció: Pixabay.com