Ezeket a gyógyteákat igyuk, ha felfáztunk

A vásárhelyi Kapu Mártit, alternatív gyógymódok szakértőjét kérdeztük most hogy itt a hideg és sok nőt érint a felfázás kellemetlensége, mit igyunk, mennyit és a teázáson kívül mit tehetünk még a kellemetlen tünetek enyhítéséért és a mielőbbi gyógyulásáért.
Talán nincs is olyan nő, aki ne esett volna már át népies elnevezéssel a felfázáson, azaz a húgyúti fertőzésen. Jól ismerhetjük a tüneteit, égő, csípő vizelés, ami ráadásul igen gyakran jön ránk ilyenkor, társulhat hozzá alhasi fájdalom is.
Nem kell egyből az orvoshoz rohanni, gyógyteákkal, ülőfürdőkkel sokat tehetünk a mielőbbi gyógyulásért.

Kapu Márti, az alternatív terápiák szakértője a diófalevelet, cickafarkfüvet és a kamillát ajánlotta. Ezeket legjobb összekeverve fogyasztani, legalább 3 csészével a nap folyamán, mindig étkezés előtt. De nagyon jók ezek ülőfürdőnek is – tudtuk meg.

Emellett készíthetünk még melegvizes lábfürdőt közben pedig kortyolgassuk a gyógyító nedüt ajánlotta még a szakember.
Nagyon fontos továbbá – emelte még ki – , hogy ilyenkor nagyon sok folyadékot fogyasszunk, de semmiképpen sem szénsavasat. A sok folyadék segít átmosni a hólyagot. Kerüljük a koffein tartalmú italokat is.
Természetesen ha tüneteink nem enyhülnek 2-3 nap alatt, akkor keressünk fel orvost, ha pedig súlyosbodnak, például hőemelkedés, láz, derékfájás, gyengeség, véres vizelet társul a tünetekhez, akkor azonnal jelentkezzünk orvosnál! Ez ugyanis már egy kiterjedtebb gyulladást jelez, amelyből könnyen lehet akár kismedence, vesemedence, vese vagy petefészek gyulladás is.