A vásárhelyi Pintér István is részt vett a nemzeti gyásznapi megemlékezésen, az egyetlen 1956-os Nemzetőr emlékműnél

November 4-én, a nemzeti gyásznapon került sor Budapesten, a XVII. kerületben egy felemelő megemlékezésre.
Ezt Szelepcsényi Sándor, a Rákosmente Polgári Kör elnöke szervezte. A megemlékezés a Himnusszal kezdődött. Ezután Gyarmati Károly nőr. ezredes, művész úr a Piros a vér a pesti utcán című verset szavalta el nagy átéléssel. Ezt követte vitéz lovag nemzetes Tarnai Kiss László nőr. altábornagy, művész úr ünnepi beszéde. Beszélt az 1848-as és 1956-os nemzetőrségről, a nemzetőrség feladatáról.

A beszéd rövid, tömör, frappáns volt. Ezután Zsuzsa Mihály énekes, színész, dalszerző a Kell még egy szó című betétdalt adta elő. Őt Válóczy István 1956–os volt nemzetőr követte, aki többek között megemlítette, hogy életfogytiglani börtönre ítélték. Németh Lajosné Lídia nénit tiszteletbeli nemzetőrré fogadta. A műsor végén a koszorúzás következett. Először az emlékművet megkoszorúzta Dunai Mónika, a Fidesz országgyűlési képviselője. A XVII. kerület nevében Horváth Tamás polgármester, Dr. Bakos András és Dr. Füzesi Péter alpolgármesterek koszorúztak.

Az emlékművet 2016-ban az ő vezetésükkel állították fel. Ezután Bacsó Ernő nemzetőr tábornagy, parancsnok vezetésével a gróf Batthyányi Lajos Nemzetőr Szövetség koszorúzott, vitéz lovag nemzetes Tarnai Kiss László nőr. altábornagy és Kürti László nőr. vezérőrnagy kíséretében. Ezt a szövetséget a tábornagy úr hozta létre. Ennek a rendezvénynek a megszervezésében is segített. A koszorút Arnóth Zoltán nőr. ezredes, Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Nemzetőr Egyesület helyettes parancsnoka és Molnár József nőr. alezredes vitték.

Vitéz Szabó László az 1956-os Magyar Nemzetőrség dantártábornoka is elhelyezte az emlékezés virágait. Ezt követően Pintér István nőr. ezredes a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Nemzetőr Egyesület nevében koszorúzott. Égető Pál, az 1956-os Szövetség elnöke vitéz lovag Máriássy György nőr. altábornaggyal a Kossuth Nemzetőrség nevében emlékezett. A szervezők nevében Szelepcsényi Sándor egy társával koszorúzott. Az ünnepség végén a Szózatot és a Székely Himnuszt énekelte el a szépszámú közönség, akik között diákok is voltak.
Pintér István