Makói iskolások gyakoroltak a tűzoltókkal

Azt szimulálták, hogy egy nagyobb vihar után hogyan lehet eltakarítani a kidőlt fákat.
A Csongrád-Csanád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a makói hivatásos tűzoltó parancsnokság Komplex katasztrófavédelmi és nemzeti minősítő gyakorlatot szervezett pénteken a makói Maros-parton. Meghívták az Alföldi ASzC Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumát, a Kiss Ferenc Erdészeti Technikumot és a Galamb József Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola diákjait.
Ménesi Zoltán tű. alezredes, a Szegedi Katasztrófavédelmi Kirendeltség polgárvédelmi felügyelője elmondta:
Szakképzett fiatalokról van szó, akik mezőgazdaságban dolgoznak, erdészetben. A közelmúltban láthattuk, hogy egyre többször fordulnak elő viharkárok. Ennek az együttműködésnek pont az a célja, hogy egy kicsit bevonjuk őket, az ő szaktudásukat tudjuk használni. Mint egy önkéntes mentőszervezet, úgy segítik a munkánkat. Emellett megismerik a tűzoltó hivatást is, hátha kedvet kapnak hozzá.

A makói járás önkéntes tűzoltóival közösen tartották a gyakorlatot. Az eseményen részt vett a Földeák Önkéntes Tűzoltó Egyesület, a Maroslele Önkéntes Tűzoltó Egyesület, a DORT Speciális Mentő Egyesület, a Szegedi Önkéntes Tűzoltó és Mentő Egyesület, és a Magyar Vöröskereszt Csongrád-Csanád Megyei Szervezete. A résztvevők kidőlt fák feldarabolásában, elszállításában segítettek. A helyszínen volt a mobil emelő kosár is. Ez volt az első alkalom, hogy az iskolásokkal közös gyakorlatot tartottak.

A legtöbb dolguk az utóbbi években a környékben a tűzoltóknak 2019-ben volt, amikor 1500 bejelentés volt 1 nap alatt, 4 napig tartott a károk felszámolása, így egy nagyobb katasztrófa esetén elkel majd a segítség.