Komplex felkészítést kaptak a nyár veszélyeire a Németh László tanulói

Kék tenyér élménynapot és szünidő juniálist tartottak a Németh László Gimnázium, Általános Iskolában kedden: jelen volt a rendőrség, a katasztrófavédelem, a mentőszolgálat, a vám- és pénzügyőrség, a vízimentők és a vízirendészet is, hogy a hamarosan kezdődő vakációval járó veszélyekről tájékoztassák és hasznos megelőzési tanácsokkal lássák el a fiatalokat.
Balázs József, a Németh László Gimnázium igazgatóhelyettese elmondta, hagyományos élménynapjukat – amely sport-és egészségnap, már 2022 elején elkezdték szervezni, majd jött a rendőrségtől egy megkeresés, hogy az intézmény 2. helyezést ért el a Kék tenyér pályázaton, így élménynapban részesülnek.

A gyerekeket 24 állomáson várták, 27 osztály töltötte hasznosan, aktívan és kellemesen a mai napot.
Csete Ágnes rendőr őrnagy, a szervező Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának helyettes vezetője elmondta, az áldozattá válás, a gyermekek megóvása és a bűncselekmények elkerülése mindenki közös feladata, ma pedig a diákok nemcsak a bűnmegelőzésben együttműködő szervezetekkel és munkájukkal ismerkedhetnek meg, de tanácsokat is kapnak a megelőzésre.

Vad Róbert rendőrőrnagy kiemelte, holnap délután véget ér a tanév, és megkezdődik a nyári szünet, ez pedig veszélyekkel is jár, és fokozott óvatosság szükséges. Eddig, ahol nem voltak gyermekek, most nagyobb létszámban lesznek ezeken a helyeken is, például napközben is, játszóterek környékén. Fontos, hogy a felnőttek fokozottan figyeljenek rájuk, de ugyanennyire lényeges az is, hogy a gyerekek is legyenek óvatosak és körültekintőek. Éppen azért arra kérik a szülőket, alaposan vegyék át velük a közlekedés szabályait.

Túri Mihály megyei vezető mentőtiszt az eseményen kiemelte, a gyerekek az újraélesztés szabályaival is megismerkedhettek kedden. Nagyon fontos, hogy ha baj van, tudják, mit kell tenni, míg kiérkeznek a mentőegységek – emelte ki. A vezető mentőtiszt még hozzátette, 2019 óta megduplázódott a sikeres újraélesztések száma, amelyeket a helyszínen lévő rokon, barát vagy járókelő végzett el mentősök irányítása mellett, amíg ők kiérkeztek a helyszínre.