Többfordulós angol versenyen remekeltek a Szent István Általános Iskola hatodikos lányai

Június hetedikén rendezték meg a Europe Direct Információs Hálózat, az Alternative English School, valamint a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár Mesélj Európa! című többfordulós regionális angol versenyének döntőjét Kecskeméten, ahol második helyezést értek el a Szent István Általános Iskola hatodik osztályos diákjai.
A Kmoskó Liliből, László Flórából, Reményi Ráhelből, Vajnai Alinából és Kozma Jázminból álló lánycsapat tagjai a többfordulós verseny során angol nyelvű online feladatokat oldottak meg, leforgattak egy reklámfilmet, majd megírtak, megrendeztek, és előadtak egy színdarabot is.

A lányok felkészítője, Béresné Kotymán Erzsébet angol szakos nyelvtanár lapunknak elmondta, a szervezők minden csapatnak kisorsoltak egy-egy európai uniós országot, amelynek a meséjét dramatizálva kellett feldolgozni és a júniusi döntőn előadni.
Mi Görögországot kaptuk, ami azért jelentett némi kihívást számunkra, hiszen a görög mitológia elég sokrétű, olyan történetet kellett választani, ami passzol a lányokhoz. A történet végül a The fairies of the waterfall (A vízesés tündérei) címet kapta, ami eléggé testhezálló volt mindenki számára
– árulta el Béresné Kotymán Erzsébet.

Az online feladatmegoldásokat követően a gyerekek megírták a reklámfilm szövegét és Mucsi Linda magyar- és média szakos tanár segítségével le is forgatták azt. A döntőre már gőzerővel készültek a lányok, hiszen mint mondták, nem volt könnyű dolguk: nagyon nehéz volt a szöveg, ezért sokszor a délutánokat is a színdarab próbájával töltötték.
Meg voltunk elégedve azzal, amit csináltunk, hiszen eléggé sok erőfeszítést és időt raktunk a próbába, ráadásul a szöveget is nehéz volt megtanulni, sőt olyan is volt közöttünk, akinek dupla szerep jutott
– mondta el portálunknak Kmoskó Lili, az egyik csapattag.

Béresné Kotymán Erzsébet szerint a második helyezés nagyon nagy dicsőség a lányok számára, ám az ilyen versenyekkel mindig az a céljuk, hogy a diákok nyelvtanulás iránti motivációját erősítsék.
A lányoknak óriási érdeme az, hogy nem egy betanult szöveget mondtak el, hanem teljesen természetesen beszéltek, látszott, hogy értik a szöveget, amiért külön meg is dicsérték őket a zsűri tagjai
– hangsúlyozta az angol szakos nyelvtanár, hozzátéve: a beszéd iránti elkötelezettséget és a beszédben való jártasságot az ilyen versenyek rendkívüli módon elősegítik.

Fotók: Gémes Sándor