Mártélyon tartotta alkotótáborát a Partszakasz Művészeti Egyesület – vásárhelyi új tagjuk is bemutatkozott a kiállításon

„A járványhelyzet és az azt követően megsokszorozódott oktatómunka lekötötte az egyesület tagjainak szabadidejét, így nem teljes létszámmal, de annál nagyobb lelkesedéssel jöttünk ki Mártélyra ihletet meríteni, dolgozni az alkotásainkon” – nyilatkozta lapunknak a mostani alkotótáborról Kis – Gyöngyösi Ildikó, a Partszakasz Művészeti Egyesület egyik alapítótagja.
A tábor alkotásaiból nyílt kiállítást egyébként mi is megtekinthetjük – ingyenesen – Mártélyon egészen június 10-ig. De most az alkotókról és munkáikról, amelyeket megcsodálhatunk a Faluházban.

Bútortervező tagjuk, Prágai Krisztián Makóról érkezett, aki festett és hegesztett fém installációt készített a béke jegyében- válaszul a nemzetközi és a hazai történésekre, illetve az egyén belső békéjének megtalálására, mert hiszi, ami bensőnkben megfogan, az kívülre is sugároz, tehát a béke bennünk van, csak ki kellene azt terjesztenünk a környezetünkre is. PEACE- nemzetközi üzenet Mártélyról (Makóról is) , Magyarországról is. Egyénnek, és társadalomnak egyaránt.

Kis- Gyöngyösi Ildikó festő, az egyik alapító pedig egy Csónakos Emlékművet tervezett a falunak, Mártélyi Művészek címmel, melyhez az elkészült tablókat, színvázlatokat 30 mártélyi kötődésű művész portréjával most a Mártélyi Faluházban június 10-ig láthatja a közönség. A végeredményhez ezúton is keres támogatókat, hogy megvalósuljon a kültéri emlékmű, mely eredetileg Makovecz Imre csónakjában került volna felállításra, benne a 30 művész tűzzománc portréjával, mely még várat magára, de az ötletet úgy a mártélyiak, mint Hézső Ferenc festőművész is üdvözölte.

Fafaragójuk, és egyben új tagjuk, a vásárhelyi Szeberényi Tamás precíz és finom munkáit is láthatjuk a Faluház nagytermében, mely a népművészet hagyományaiból önálló kompozícióként állít össze igényesen kivitelezett használati tárgyakat, ágykeretet, tulipános ládát – modern kivitelben, de régi értékek nyomán.

Kis- Gyöngyösi Ildikó alapítótag a táborral kapcsolatban elmondta, az Erdei Iskolában tartották meg azt. Kérdésünkre felelve hozzátette, a 2018-ban alakult egyesület elsődleges célja a közösségépítés, elsősorban Dél-alföldi, magas szinten alkotó, valós értékeket közvetítő művészek (úgy mint szobrász-, grafikus- és festőművészek, írók) bevonásával, akik az aktuális művészeti trendek követése, eladhatóságra való törekvés helyett belső indíttatású, őszinte és pozitív hatású alkotásokat hoznak létre.

„Jelenleg tagjaink között szerepel Kókay Szabolcs, nemzetközi hírű madár- illusztrátor, akinek az egyik olajfestményét adták át családtagjai Sir David Attenborough-nak a 95. születésnapjára. Valamint legfiatalabb tagunk, Korom Vivien, aki azért nem tudott részt venni az idei tavaszi művésztelepünkön, mert ösztöndíjjal felvételt nyert az Accademia di Belle Arti di Roma- ra, így Itáliában festi Fény- árnyék tanulmányait a Képzőművészeti Egyetem után” – részletezte Ildikó.
Az alkotótábor munkáiból nyílt kiállítást tehát június 10-ig mi is megcsodálhatjuk a Mártélyi Faluházban reggel 8 és délután 4 óra között.

A klasszikus művészet képviselői mutatkoztak be Vásárhelyen
<p>Hétfőn került sor a pArtszakasz Művészeti Egyesület első kiállítására. </p>

Valós értékek mentén – megnyílt a pArtszakasz kiállítása a vásárhelyi könyvtárban
<p>Több művészeti ág is bemutatkozott a pArtszakasz Művészeti Egyesület kiállításán a Németh László Városi Könyvtárban tegnap. Festmények, szobrok, grafikák, illusztrációk adtak átfogó képet arról a küldetésről, amely áthatja a civil szervezet munkáját. </p>

Nagy sikert aratott Kiskunmajsán a vásárhelyi székhelyű pArtszakasz Művészeti Egyesület (videóval)
<p>A közelmúltban, a Kultúrházak Éjjel- Nappal programsorozat részeként nyílt kiállítása az egyesületnek. </p>