Szél István: európai szinten a legkedvezőbb a magyar gazdák adózása

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Csongrád-Csanád megyei elnöke szerint mindez az új törvényi szabályozásnak köszönhető, melynek kidolgozásában a NAK is szerepet játszott.
Számos, a hazai agrárium szereplőjét érintő, az ő munkájukat segítő jogszabály változott az elmúlt időszakban. Közösségi oldalán mutatja be és értékeli ezeket Szél István, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Csongrád-Csanád megyei elnöke.
„Mindenképpen kiemelném a családi gazdaságokról szóló törvényt, amely új, a 21. századi elvárásoknak megfelelő alapokra helyezte a mezőgazdasági működési formákat. A szabályozás kamaránk kezdeményezésére született meg és elősegíti az agrár- és élelmiszeripari gazdaságok fejlődését, fejlesztését, valamint a generációváltást, mindeközben csökkentve az adminisztrációs terheket is. Mindez több mint 290 ezer őstermelőt, illetve 23 ezer családi gazdaságban tevékenykedő 83 ezer fő családtagok érintettek. De nem csupán ennek kezdeményezése fűződik a kamarához, egyebek mellett mi indítványoztuk a Nitrátrendelet módosítását, sőt jelentős mérföldkő, hogy az Országgyűlés tavaly elfogadta az agrárgazdaságok élők közötti, egészben történő átadásának kereteit megteremtő törvényt, amelynek kidolgozásában a NAK is aktív szerepet vállalt. Külön kiemelném azt az egyedülálló adózási formát, amely Európa-szinten a legkedvezőbb adózást biztosítja a gazdák számára hazánkban, s ez is az új törvényi szabályozásoknak köszönhető” – összegez.