Klárafalva aktív kistelepülésként ünnepi megemlékezéssel készült Nemzeti Ünnepünkre

Boros Zsolt polgármester megnyitó beszédében kiemelte: e nap jelképpé vált, nemzetünk szabadságszeretetét és szabadság utáni vágyát fejezi ki.
Március 15-én minden megemlékező kokárdát tűz ruhájára és a mai világban nagyon fontos átadni, átörökíteni az egészséges nemzeti öntudatot. Fontos, hogy tiszta szívű és büszke magyar emberekként emlékezzünk hőseinkre, mindazokra, akik szabadságunk alapjait fektették le életük árán is.

A Települési Értéktár elnöke beszédében elmondta: gondoljunk azon testvéreinkre, rokonainkra, barátainkra, külhoni hazánkfiaira, kárpátaljai testvéreinkre, akik most nehéz és kritikus időszakon mennek át. Emberségünk, magyarságunk ,,kötelez” minket arra, hogy helyettük is emlékezzünk, s ahogy erőnkből telik, humanitárius segítség formájában kézfogást nyújtsunk.
Elmondta, történelmünk folyamán volt olyan időszak, mikor valamennyi társadalmi réteg titokban ápolta március 15-e emlékét. Tilos volt a forradalom vívmányainak megemlítése, de a Kossuth-szakáll viselése, a PIROS-FEHÉR-ZÖLD szín is.

Mi ezt most itt és már jó ideje, szabadon megtehetjük! Jó magyarnak lenni! Jó, büszke magyarként élni és ezt felvállalni.
A megemlékezésen Huszta Zsuzsanna elszavalta Petőfi Sándor: Nemzeti Dal című versét, majd Siket Sándor beszédét hallgathatták, gondolatait március 15. jelentőségével kapcsolatosan. Fontosnak tartotta kiemelni a szabadságszeretetet, hogy a magyar nép mindig is küzdő szellemiségű volt a szó nemes értelmében.
A Himnusz után, zászlófelvonás közben pedig az Emlékezés Koszorúját helyezte el az ifjúság nevében Huszta Balázs, Boros Zsolt polgármesterrel és Siket Sándorral, mert az ifjúság számára március 15-e *tiszta szellemiségének* átörökítése kötelesség az ifjú nemzedék számára. A képviselőtestület nevében Pápai Mátyás alpolgármester, Korom Lajos képviselő, és Frank Dezsőné képviselő asszony rótták le tiszteletüket.
A lakosság egy-egy szál virággal fejezte ki tiszteletét a Márciusi Ifjak emléke és a hősök előtt, melyet az Emlékmű előtt helyeztek el.
A Mamy&Mami Kreatív Klub tagjai az esti órákban gyertyagyújtással és csendes imával emlékeztek az 1848-49-es forradalom eszmeiségére, mely szívünkben és tetteinkben tovább él.
Záró programként a Faluházban a Pákozdi csata című filmet vetítették le, előtte pedig a lakosság által készített kokárda-költeményekben gyönyörködhettek.
Klárafalva méltóképp emlékezett és sosem feledi a hősöket, a szabadság, a nemzeti öntudat eszméjét pedig a valóságban is óvja-ápolja.
Köszönet mindazon segítőknek, akik szívvel-lélekkel dolgoztak azon, hogy kicsiny településünk az 1848-49-es szabadságharc hősei előtt leróhassák tiszteletüket. Köszönet Kübekházi Zoltánnak a technikusi munkálatokért!
Köszönet minden klárafalván élő lakosnak, akik alkotásaikkal megtisztelték az Ünnepet, egymást, és lehetőséget adtak egy szép kiállítás megrendezésére!
Hunyadi-Huszta Brigitta
Sajtóreferens