„Öööö, öööö, hmmm, eeeeeh, öööö”: mondta az igazgató a megnyitón

Olvasónk a Tornyai, a könyvtár, a BFMK, az Emlékpont, a Galéria egyesített intézmények igazgatójának kínos beszédére hívta fel a figyelmet,melyet a Dömötör Jánosnak emléket állító kiállításon hallott.
Dömötör Jánost aligha kell bemutatni a vásárhelyieknek, vagy azoknak, akik kicsit is érdeklődnek és betekintést nyertek, nyernek, Hódmezővásárhely múltjába. Élete, munkássága meghatározó a város kultúrtörténelmében. Ennek igyekezett emléket állítani a most megrendezett kiállítás.
Olvasónk arra hívta fel a figyelmet, hogy e jeles esemény, melynek megnyitóját egyébként élőben közvetítették a Youtube-on, kínos pillanatoktól sem volt mentes.
A város egyesített művelődési intézmények főigazgatója, a szegedi Megyesi Beáta, akit Márki-Zay Péter előterjesztésére a polgármesterhez kötődő balliberális közgyűlési többség tett meg január elsejével vezetőnek, mondott megnyitóbeszédet. Olvasónk két részletre hívta fel a figyelmet, mely szerinte erősen méltatlan a legendás múzeumigazgató emlékéhez és a jeles eseményhez. Egy kulturális felsőbb vezetőtől egy fokkal több retorikai képességet várna el az ember – írja olvasónk:
Ez még hagyján:
Ezt még nézni is kellemetlen:
Olvasónk véleménye, hogy a nyögés, a megszámlálhatatlan ööö, a szavak keresése, és – szerinte – a nem is megfelelő szavak használata egyenesen kínossá tette a megnyitót a beszédet mondó és hallgatóság számára is.
A viharos körülmények között főigazgatónak választott Megyesi Beáta kapcsán korábban megírtuk: már a kinevezése utáni első hónapot követően, tehát még próbaideje alatt jelentősen megemelték a fizetését. Nemrég pedig egy igencsak vitatott logó terveztetésével is kivágta a biztosítékot a vásárhelyieknél.

Már az első hónapban, próbaidő alatt, 50 ezer forinttal emelhették a vásárhelyi kulturális főigazgató bérét?
Megkérdeztük az önkormányzatot is.

Kivágta a biztosítékot a vásárhelyiekénél a művelődési intézményegység új logója
Íme a kommentek – is.
Videó, fotó forrása: youtube.com / élő közvetítés Tornyai János Múzeum