Így építené le a vidéket a baloldal!

Márki-Zay „árnyékkormányának” újabb szakértője tette egyértelművé, hogy mire számíthat a vidék, ha április 3-án győz a baloldal. Röviden: semmire. Hosszabban: nem sok jóra. Nem véletlenül mondta Lázár János a kampánynyitóján: az idei választáson két világ, két filozófia, két ajánlat csap össze egymással: míg az ellenzéki összefogás Budapestországot építene, addig ha a Fidesz-KDNP nyer, akkor most a vidék jön!
„Nem kell minden kis faluba iskola!”
– harsogja hétfőn a „függetlenobjektív” HVG felületén Wittinghoff Tamás, a baloldal önkormányzati területért felelős kabinetvezetője, budaörsi polgármester. Márki-Zay Péter és Gyurcsány Ferenc „szakértője” ezzel egyértelművé tette, hogy amennyiben az idei országgyűlési választáson a baloldal diadalmaskodik, akkor a magyar vidék teljes leépítése várható. Ugyanúgy szétvernék az állami szolgáltatásokat a vidéki településeken, ahogyan azt a 2002 és 2010 közötti baloldali kormányok is tették, legyen szó akár az oktatásról, akár az egészségügyről.

Most Wittinghof Tamás, az önkormányzatokért felelős „árnyékkormánytag” üzent félreérthetetlenül a vidéki embereknek, de emlékezetes, nemrégiben Márki-Zay hivatalos egészségügyi felelőse, Komáromi Zoltán a jobboldalisággal nem vádolható ATV műsorában ismerte el: ha hatalomra kerül az ellenzéki összefogás, akkor centralizáció, azaz központosítás jöhet az egészségügyben. A DK-s politikus a műsorvezető kérdésére úgy konkretizált, hogy
az országban 10-15 centrumot hoznának létre, mivel egyes szakemberekből igen kevés van. Ez viszont nem jelent mást, minthogy számos vidéki kórházat és persze osztályt egyszerűen megszüntetnének.
Az ATV riportere vissza is kérdezett: jól érti-e, megszűnik a szülészet vagy éppen a traumatológia a kisebb kórházakban? Mire a baloldal egészségpolitikusa megismételte: „mindenhol a világon”…
Mindenképpen nyilvánvaló tehát: a baloldal számára kiemelten fontos kampánytémák, azaz az oktatás és az egészségügy területén egyetlen megoldást látnak, ha ezeket a vidéki településen visszavágják, megnyirbálják, kicsinálják. Egy baloldali kormány csakis a nagyobb városokban és persze Budapesten finanszírozná az oktatást és az egészségügyet. A kistelepülésen élők elbúcsúzhatnának a helyi iskolától, valamint a helyi kórházaktól, és sokat kellene utazniuk ahhoz, hogy oktatást vagy ellátást kaphassanak, ha a baloldal győz a választáson. Hiszen – mint bemutattuk – immár több meghatározó ellenzéki szereplő nyilatkozott az országos sajtóban ez irányú terveikről, olyan politikusok, akikre az adott szakterületen miniszterként, vezető szakemberként számítana az ellenzék, amennyiben hatalomra jut április 3-át követően. Nem elszólásról van tehát szó: a vidék leépítése az ellenzék, a baloldal programja.
Ez tehát az idei választás legfőbb tétje. Ha a baloldal nyer, akkor – mivel csak tehernek tartja a vidéket – a fővárosba és a nagyobb városokba koncentrálja a forrásokat, vidékről pedig kivonul az állam, azaz megszünteti az állami szolgáltatások az oktatásban és az egészségügyben is a vidéki emberek számára. Vagyis a Gyurcsány és Márki-Zay nevével fémjelzett baloldaltól éppen ugyanarra a pusztító vidékellenes politikára számíthatnak a magyarok, mint amit 2010 előtt bemutattak.
Nem véletlenül fogalmazott úgy kampánynyitó beszédében Lázár János, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje: április 3-án „két világ, két filozófia, két ajánlat csap össze egymással. Az egyik azt mondja, hogy Magyarország legyen továbbra is Budapestország. A másik pedig azt, hogy több pénzt a vidéknek, több pénzt a vidéki embereknek”! Az idei választáson e két ajánlat között lehet és kell is dönteni.
Illusztráció: Pixabay.com