A szárnyas barátaikról gondoskodtak a Szent Istvánban

Madáretetőket helyeztek ki a Gyermekek kertjében hétfőn, a Szent István Általános Iskolában. A Madárshow programsorozat zárásaként a diákok gondoskodtak arról, hogy a szárnyas barátaik is átvészeljék ezt a táplálékszegényebb időszakot.
A Szent István Általános Iskola már eddig is sokat tet a környezet- és állatvédelemért, most pedig egy újabb ponttal bővült az a lista, ami azt sorolja, hogy mennyi minden érdekes és hasznos ötletet valósítottak már meg az intézményben a környezetünk megóvása érdekében. A Gyermekek kertjét már tavaly elkezdték kidolgozni, a célja pedig az, hogy a diákok megtapasztalják azt a körforgást, ami körül vesz minket, ami a természet mozgatórugója.

Ebben a kertbe kerültek ki hétfőn a Hódmezővásárhelyi Tankerület által adományozott madáretetők. Walterné Böngyik Teréziától, az intézmény igazgatójától megtudtuk, hogy nem csak a Szent Istvánban, hanem a Tankerület minden intézményébe gondoskodnak a madarakról. Az iskolák kertjeibe kikerültek a madáretetők, így a kis szárnyasok mindig találnak maguknak élelmet, a diákok pedig testközelből figyelhetik meg a szárnyas barátaikat.
„Bízunk benne, hogy a madárvédelem nem marad az intézmény falai között, és a családokhoz is hazajut. Igaz a mondás, hogy amilyen az állatokkal való viszonyunk, olya az emberekhez való viszonyulásunk is. Szeretnénk, ha a gyerekek valóban nyitott szívvel reagálnának a természetben zajló feladatokra, mint az embertársaikhoz” – mondta el az igazgató.

Valkovics Dániel tanító kifejtette, hogy készítettek egy „madárdobozt”, ami osztályról osztályra szárnyalt. A dobozban több feladat volt, amit az osztályoknak meg kellett oldaniuk. A gyerekek megismerkedhettek például a madárhatározó applikációval és a téli madarainkkal is. Ezen kívül egy rajzpályázatot is hirdettek, aminek az évfolyamonkénti győzteseit is kihirdették hétfőn.
Bozókiné Szabó Ildikó, a Szabadság téri Óvoda szakmai vezetője, a Klímanócskák program megálmodója, az Országos Klímareferens Hálózat alelnöke elmondta, hogy számukra is rendkívül fontos a madárvédelem, hiszen a klímaváltozás az ő életüket is befolyásolja. Évek óta készítenek madáretetőket, madáritatókat, amik közül párat el is helyeztek a Szent István kertjében.
Fotók: Gémes Sándor