Lázár János: teremtsük meg a polgári Magyarországot vidéken is!

Trianon óta a legtöbb kormány nem tudott ellenállni a kísértésnek, hogy Budapestországként működtesse a hazánkat. Az elmúlt 100 évben a fejlesztési források aránytalan része összpontosult a magyar fővárosban. A nemzetgazdaság növekedésének tartaléka a magyar vidéken van, ezért ha a Fidesz-KDNP újra bizalmat kap, most a vidék jön – szögezte le kampányindító beszédében Lázár János, a kormánypártok országgyűlési képviselőjelöltje.
„Valami elbillent, félrecsúszott ebben az országban az elmúlt 30 vagy talán az elmúlt 100 évben. Hiszen a vidéken élők vannak többen. Mégis: ma, a vidéken élőké a legnagyobb kisebbség Magyarországon. Ez tanulság a politika mindkét felének” – ezt mondta kampányindító rendezvényén Lázár János, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje, aki azt ígérte: ha április 3-án újra a jelenlegi kormánypártok kapnak bizalmat, akkor felzárkóztatják a vidéket az ország legfejlettebb részéhez.
A politikus elismerte: Trianon óta a legtöbb kormány nem tudott ellenállni a kísértésnek, hogy Budapestországként működtessék a hazánkat. Az elmúlt 100 évben a fejlesztési források aránytalan része összpontosult a magyar fővárosban. Ez azt jelenti, hogy Magyarországon minden út Rómába, pontosabban Budapestre és azon keresztül vezet: az infrastruktúránk éppúgy vízfejű, mint a gazdaságunk, az államigazgatásunk vagy épp az elitünk.
„Nem jól fektetünk be jövőnkbe, ha a következő évtizedben is így marad. Ha áprilistól nem szánunk arányaiban többet a magyar vidékre, mint a Budapestország támogatására. A nemzetgazdaság növekedésének tartaléka itt, a magyar vidéken van. Ezért olyan fejlesztési tervre van szükség, amely képes felzárkóztatni a vidéket az ország legfejlettebb részéhez” – vázolta fel.
Kiemelte: a politikában nem elég vidéki származásúnak lenni, vidékpártinak is kell lenni. Mindennapi kapcsolatban kell maradni a vidékkel, a hétköznapi valósággal. „Nekem akkor is Hódmezővásárhely, Zsoldos utca 9. volt és marad a lakcímem, ha épp Budapesten járok. Mert én reggelente innen indulok el és ide térek vissza, eddig is, ezután is. Nekem ez a vidék nemcsak rajtvonal, hanem a cél is” – mondta erről.
Emlékeztetett: a kétezres években nemcsak a fiatalok kezdtek el felköltözni Budapestre, hanem a politikusok új nemzedéke is. Mindenki pesti akart lenni, és félig-meddig az is lett, ám ez a folyamat nem tesz jót a jobboldalnak és végső soron az országnak sem. A jó hír Lázár János szerint, hogy mára a kormánypártok háza táján megtörtént a vidékpárti fordulat, vagyis a Fidesz – Magyar Polgári Szövetségből nem veszett ki a gazdapárti, vidékpárti hagyomány. „Ez a pártszövetség ma már teljes mellszélességgel a nemzeti élelmiszeripar, a magyar mezőgazdaság, a vidéki Magyarország mellett állt. Ez pedig hatalmas lehetőség. Mert ez nem kevesebbet jelent, mint azt, hogy Magyarország legnagyobb és egyetlen kormányzóképes ereje velünk, dél-alföldiekkel együtt azt mondja: igen, most a vidék jön. Most a vidéknek kell jönnie!” – tette egyértelművé, hozzátéve: nagyon büszke rá, hogy meg tudta győzni a miniszterelnököt és a kormányt, hogy a következő évtizedben indítsanak történelmi léptékű, mintegy 9000 milliárd forintos agrár- és vidékfejlesztési programot.
„Mi az elérendő cél? Röviden az, hogy a polgári Magyarországot teremtsük meg vidéken is. Minden településen – minden magyartól legfeljebb 30 percnyi ‘járásra’ – biztosítanunk kell mindazt, ami a polgári életminőséghez szükséges. Tisztességes megélhetést kínáló munkalehetőséget. Jó bölcsődét és óvodát, alsó- és felső tagozatos iskolát is, méghozzá tornateremmel és minden felszereléssel. Alapszintű egészségügyi ellátást, háziorvosi praxisközösséget, sürgősségi és krónikusbeteg-szállítást. Makón és Vásárhelyen pedig kiváló kórházat. Művelődési házat, könyvtárat, focipályát, a járási központban sportcsarnokot, uszodát is. A vonzó szolgáltatásokat ‘közelebb hozó’ infrastruktúrát és közlekedést. Útépítést és vasútfejlesztést a szárnyvonal-bezárások helyett. Például meg kell építenünk a további tram-traineket!” – sorolta.
Lázár János úgy összegzett, mindez csak akkor valósulhat meg amennyiben újra a Fidesz-KDNP alakíthat kormányt, hiszen a Gyurcsány és Márki-Zay nevével fémjelzett baloldaltól éppen ugyanarra a pusztító vidékellenes politikára számíthatnak a magyarok, mint amit 2010 előtt bemutattak. „Ez pedig nagyon leegyszerűsítette, átláthatóbbá, majdnem fekete-fehérré teszi a választást április 3-án. Két világ, két filozófia, két ajánlat csap össze egymással. Az egyik azt mondja, hogy Magyarország legyen továbbra is Budapestország. A másik pedig azt, hogy több pénzt a vidéknek, több pénzt a vidéki embereknek” – világította meg április 3-a tétjét.
Forrás: Promenád24