Legyen vidéken jobb élni! – fejlesztések, amelyek jobbá teszik az életünket

A térség országgyűlési képviselője tájékoztató kiadványt adott ki a térség az elmúlt évek választókerületi fejlesztéseiről. Szemezgettünk a makói beruházásokból.
– Olyan politika készülődik vissza a hatalomba, amely a vidék rovására akarja támogatni a nagyvárosokat, kinyitná az ország kapuját a migránsok előtt, és szabadjára engedné a rezsiárakat. Amit 12 év alatt közösen elértünk, azt néhány alkalmatlan vezető hónapok alatt tönkre tudja tenni. – írja Lázár János a tájékoztató kiadványában.
Ebben többek között az elmúlt évek makói fejlesztéseit is részletezi, mint írja, a város nem csak a Dél-Alföld, hanem az egész ország egyik legütemesebben fejlődő településévé vált az elmúlt években. Hozzáteszi: a sikertörténet oka egyszerű, az itt élők úgy vélik, hogy előbb makóiak és dél-alföldiek, mint bal- vagy jobboldaliak.
A fejlesztések sorában szó esik a Csipkesor és a városi piac felújításáról, amely két beruházásra összesen több mint 700 millió forintból újult meg. A város új könyvtára, mint a Dél-Alföld legnagyobb kulturális beruházása, közel 2,7 milliárd forintból valósult meg, míg az Almási utcai iskola, bölcsődék, óvodák és más oktatási intézmények fejlesztésére mintegy 2,5 milliárd forintos forrást sikerült kijárni.
Az Újvárosi Kézilabdacsarnok munkálatai is célegyenesbe fordultak, a beruházásra mintegy 1,5 milliárd forintot sikerült kilobbizni a kormánynál.
A sorból az egészségügyi infrastruktúra fejlesztése sem maradhatott ki az elmúlt években, felújítják a makói kórház sebészeti és belgyógyászati osztályát, több háziorvosi és gyermekorvosi rendelő után pedig a városi járóbeteg szakrendelőt is. Ezek a fejlesztések több mint 700 millió forintból valósulnak meg.
2021-ben hatalmas előrelépés történt a Hagymatikum bővítésének tekintetében is, a folyamatban lévő 10 milliárdos beruházás munkálatai jó ütemben zajlanak. Mellette pedig terveben van egy 120 szobás szálloda építése is.