Nemzeti Agrárgazdasági Kamara: a magyar föld maradjon magyar kézben!

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és az Agrárminisztérium szakmai fórumsorozatot indított, aminek első állomása csütörtökön, Mórahalmon volt. A szakmai összejövetel témája az uniós Közös Agrárpolitika (KAP) reformjának aktualitásai és a gazdálkodókat érintő jövőbeni változások voltak.
A fórumsorozat Csongrád-Csanád megyében kezdődött meg, és a nyitórendezvényt további 40 alkalom fogja követni az ország minden pontján. A mórahalmi eseményen részt vett Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetsége (MAGOSZ) elnöke, az Országgyűlés alelnöke, Cseh Tibor András, a MAGOSZ szakmai titkára, Papp Zsolt György vidékfejlesztésért felelős helyettes államtitkár, Mihálffy Béla országgyűlési képviselőjelölt és Szél István, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Csongrád-Csanád megyei elnöke.
Elhangzott, az elmúlt 4-5 esztendőben rengeteg fejlesztést valósított meg, és tengernyi eredményt ért el a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara. „A kamara, a MAGOSZ vezetésével 2018-ben egy erősödő agrár- és élelmiszer-gazdaságról nyilatkozó dokumentumot tett le Orbán Viktor és a magyar kormány asztalára. Ennek rengeteg pontját sikerült megvalósítanunk, és az egyik legfontosabb továbbra is az a magyar agráriumban, hogy magyar föld magyar kézben maradjon. Természetesen van még min dolgoznunk, de ahogy eddig is, összefogással sikerülni fog elérnünk a kitűzött célokat” – mondta el Szél István.

Mihálffy Béla országgyűlési képviselőjelölt többek közt arról beszélt, hogy a térségbe vizet kell hozni, hiszen a Homokhátságon gondot okoz az öntözés. A kormány segítségével a munka már megkezdődött, így egyre több településen sikerül megoldani az öntözés problémáját.

Jakab István, a MAGOSZ elnöke arról beszélt, hogy a közös jövőnk tervezésének egy újabb állomásához érkeztünk akkor, amikor az Európai Unióban egy hatalmas változás következett be a Közös Agrárpolitikában. Elmondta, hogy céljuk közt szerepel a gazdákat felkészíteni a változásokra, új szabályozásokra. A kormány megemelte a támogatások forráskeretét, így már 1560 milliárd forint áll rendelkezésre a vidékfejlesztési programban. Ez azt jelenti, hogy mire az uniós változások bekövetkeznek, a magyar gazdák már jelentős fejlesztéseket tudnak végrehajtani.

A fórumon szóba került a kamarai választás is, hiszen idén május 20-án mindenki elmondhatja, hogy elégedett volt-e a szervezet munkájával.