A Szeretem Vásárhelyt Egyesület új színt, új minőséget hozott Hódmezővásárhely közösségi életébe

A Szeretem Vásárhelyt Egyesület egyik alapító tagja, Juhász Tünde és Daru Árpád egyesületi tag volt a Rádió 7 Közös Nevező című műsorának hétfő délelőtti vendége.
Juhász Tünde, a Szeretem Vásárhelyt Egyesület egyik alapító tagja a Rádió 7-nek elmondta, az egyesület létrehozásának célja hiánypótló módon egy olyan helyi érték- és közösségteremtés volt, amire nagy szükség van jelenleg is a városban.
Azt tűztük ki célul, hogy kicsit különlegesebbek legyünk, mint egy átlagos, megszokott civil egyesület, hiszen változott a világ, melynek hatására a civil életben is szükség van változásra, módosításra
– fogalmazott. Juhász Tünde hangsúlyozta, ennek az egyik eredménye, hogy az egyesület tagjai is rendkívül különbözőek.
Mi magunk, az alapító tagok is az élet legkülönbözőbb területeiről jövünk és civil foglalkozásaink is egészen távol esnek egymástól, ezért más az érdeklődési körünk is. Nagyjából ez a záloga annak, hogy nagyon különböző ötletekkel és programjavaslatokkal tudunk előállni – tette hozzá Juhász Tünde. Mint mondta, a Szeretem Vásárhelyt Egyesület új színt, új minőséget hozott Hódmezővásárhely közösségi életébe.
Az egyesületet egyfajta hiányérzet hozta létre, az alapító tagok ugyanis azt érezték, hogy hiány van abból az értékteremtésből, amit a korábbi években, évtizedekben más szervezet be tudott tölteni.
2018 nyarán azt éreztük, hogy a tavaszi hónapokban valami megváltozott és hiányérzetünk támadt. Nyilván mindannyian viszonylag nagy akarattal, nagy munkabírással, határozott gondolatokkal bíró alapító tagok vagyunk, ezért úgy gondoltuk, hogy nem másokat akarunk megváltoztatni, hanem szövetséget kötünk egymással és a civil életben, civil egyesületként próbálunk változtatni azon, ami nekünk nem tetszik
– hangsúlyozta Juhász Tünde.
A Szeretem Vásárhelyt Egyesület az elmúlt három évben legalább háromszáz programot szervezett már a hódmezővásárhelyiek számára. A civil szervezet egyik tagja, Daru Árpád elmondta, az általuk szervezett programok azért olyan változatosak, mert ők maguk, a tagok is rendkívül különbözőek:
Mindenki különböző ötletet hoz, különböző az érdeklődési köre, más és más témákban jártas. Emiatt gyakorlatilag a legfiatalabb korosztálytól a legidősebbig, mindenkit megszólítottunk, vagy próbálunk megszólítani.
Az egyesület egyik legsikeresebb akciója az elektronikai hulladékgyűjtés, melynek keretében idén is több száz autónyi elektromos hulladék gyűlt össze. A gyűjtés apropóján Juhász Tünde elmondta, a háztartásokban egyre több felesleges elektronikai eszköz halmozódik fel, melyek idővel kikerülnek a házból és sok esetben az udvaron végzik. Ezt ismerték fel és ennek hatására kezdeményezték az első gyűjtést 2018 októberében, melyet azóta is minden évben megrendeznek.
A másik rendkívül népszerű és hagyományteremtő programjuk a téli Kvízest sorozat, amelyet idén már harmadik alkalommal tartanak meg a Népkerti Sörözőben.
Ez is egy nagyon jó közösségépítő rendezvény, amely nagyon jó hangulatot garantál, a kvíz során pedig olyan kérdések is helyet kapnak, amelyek kifejezetten Vásárhely tematikusak
– ismertette Daru Árpád, aki hozzátette: hasonlóan közkedveltek az élő zenés programjaik is.
Az egyesület fennállásának apropóján Juhász Tünde hangsúlyozta, egy-egy eseményre ellátogatva sokan kedvet kapnak ahhoz, hogy hasonlóképp létrehozzanak egy egyesületet, ám olykor nem látják a mögöttes munkát.
Egy szezonra, vagy egy évszakra működésbe jönni nem egy nagy feladat, nagyon sokan hamar elfáradnak. Nyilván ez mutatja a kitartást, a szándékot, a képességet azokban az emberekben, akik szövetségre léptek és eldöntötték, hogy ők megmutatják, hogy lehet minőségi és értékteremtő vásárhelyi civil szervezetet működtetni – emelte ki az alapító tag.
Mi arra szövetkeztünk, hogy nem tiszavirág életűek leszünk, hiszen már számos olyan programunk van, ami hagyományosnak mondható, és pont ez a hagyományteremtő jelleg mutatja meg, hogy van rá igény és évről-évre egyre nagyobb a sikere
– hangsúlyozta Juhász Tünde.
Mint mondta, ezek olyan visszaigazolások, amelyek azt jelentik, hogy igenis szükség van azokra a programokra, melyek a helyi közösség életének részei lettek és várják, készülnek rá a hódmezővásárhelyiek.
Kiemelt kép: Szeretem Vásárhelyt Egyesület Facebook oldala