A kormányhivatal is csatlakozott a Biztonság Hetéhez Szegeden

A Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal idén is csatlakozott a szeptember 20. és 26. között megrendezett Biztonság Hete programsorozathoz. A Dugonics téren megrendezett eseményen a kormányhivatal munkatársai különböző ismeretterjesztő játékokkal és interaktív egészségfejlesztő feladatokkal várták az óvodásokat és az általános iskolásokat.
A kormányhivatal célja, hogy programjaival biztonságos és egészségtudatos magatartásra ösztönözze a fiatalságot.
A kitelepült szakterületeink egy kicsit játékosabb, könnyedebb formában igyekezték megemlíteni a munkavédelem és egészségmegőrzés fontosságát, hogy olyan biztonsági előírásoknak megfelelő munkakörnyezetben és munkaruhában, felszerelésben végezzük az adott tevékenységeket, ami mind a környezetünk, mind saját magunk testi épségét megóvja
– nyilatkozta kérdésünkre Juhász Tünde, a Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja.
A Műszaki Hatósági Főosztály Munkaügyi és Munkavédelmi Osztályának munkatársai Keresd a párját!– azaz ismerd meg az egyéni munkavédelmi eszközöket, párosítsd össze kártyán – és a Napo – Veszély Ház – vagyis mire figyelj, ha dolgozol – játékokkal várták a gyerekeket, akik a munkavédelemhez szükséges láthatósági mellényt és sisakot is felpróbálhatták.
A Biztonság Hetéhez kapcsolódik az Európai Autómentes Nap is. Ez alkalomból a Népegészségügyi Főosztály kollégái játékos, interaktív egészségfejlesztési feladatokkal készültek. A feladatok során az érdeklődő gyerekek megtudhatták, hogy a légszennyező anyagok milyen hatást gyakorolhatnak a szervezetükre, miért fontos iskola előtt reggelizni, valamint azt is, miért olyan lényeges a testmozgás.
Juhász Tünde kormánymegbízott hangsúlyozta, nem lehet elég korán elkezdeni arról beszélni, hogy fontos vigyázni saját magunk és a bennünket körülvevők testi épségére, egészségére a munkavégzés során.
Ilyenkor olyan példákat szoktunk bemutatni, ahol veszélyes eszközökkel, például láncfűrésszel történik a munkavégzés, de a megszokott irodai környezetben is előfordulhat olyan élethelyzet, amiből bizony baleset, kisebb vagy nagyobb súlyú károsodás történhet és erre már kisgyermek korban érdemes odafigyelni és felhívni rá a figyelmet, hogy a gyermekek minél tudatosabban nőjenek fel és tisztában legyenek ennek fontosságával
– tette hozzá Juhász Tünde.
Fotók: Gémes Sándor