Az egykori Bartók Béla Művelődési Ház lesz az MCC szegedi tehetséggondozó központja

A Mathias Corvinus Collegium regionális tehetséggondozó programjának centrumává válik a szegedi Bartók Béla Művelődési Ház korábbi épülete. Az intézmény célja, hogy az általános iskola felső tagozatától kezdve egészen felnőtt korig Szegeden is működtesse ingyenes, közcélú tehetséggondozási programjait.
Az Országgyűlés tavalyi döntésének eredményeképpen ősztől Szegeden is elérhetővé válik a Mathias Corvinus Collegium teljes képzési palettája.
Az MCC Alapítvány kuratóriumának elnöke, Orbán Balázs miniszterhelyettes az egykori művelődési házként működtetett épület adás-vételét bejelentő tájékoztatón elmondta, az MCC nem csak a diákok képzését valósítja majd meg az épület falai között, hanem az elakadt felújítás befejezésével és az egykori pompa visszaadásával megóvja annak épített kulturális örökségét is.

Orbán Balázs ismertette, a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány célja, hogy Magyarországon, Felvidéken, Kárpátalján, Erdélyben, Délvidéken és Ausztriában, mintegy 35 helyszínen nyújtson ingyenes képzéseket a magyar fiatalok számára.
Ennek a bővülési és szakmai tevékenységet kiterjesztő aktivitásunknak egy fontos eleme következik el ez év szeptemberében, amikor az egyetemi képzésünk Budapesten kívül néhány jelentős vidéki egyetemi városban, Győrben, Miskolcon, Debrecenben, Pécsett és Szegeden is elindul
– nyilatkozta a miniszterhelyettes.
Az MCC az elmúlt hónapok során minden vidéki városban megtalálta azt az oktatásra alkalmas épületet, ami a jövőben az intézmény tehetséggondozási céljait szolgálhatja, és ami a tehetséges magyar fiatalok egyik központi fellegvára lehet.
Orbán Balázs kuratóriumi elnök a tájékoztatón arról is beszélt, hogy aláírás előtt áll az MCC és a Szegedi Tudományegyetem között egy mindkét fél számára rendkívül előnyös együttműködési megállapodás. Ismertette, az Egyetem és az MCC céljaikat tekintve természetes partnerek, hiszen minden szegedi MCC-s a SZTE hallgatója is lesz.
Világosan látszik, hogy a Szegedi Tudományegyetem és a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány céljai közösek, ez az együttműködés pedig olyan mértékben kínálja magát, hogy azok a felvételizők, akik idén a Szegedi Tudományegyetemre jelentkeztek, már meg is kapták a MCC hírlevelét
– árulta el Dr. Szabó Gábor, a Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke.

Asztalos Kata, a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány szegedi központjának vezetője a tájékoztatón elmondta, a diákok jelentkezését augusztus 3-ig várják.
Olyan diákok jelentkezését várjuk, akik szeretnének minél szélesebb látókörre szert tenni, érdeklődőek, kíváncsiak, szeretnének minél jobban elmélyülni különböző tudományterületekben, és akik igényt éreznek arra, hogy egy színes, sokoldalú közösségnek a tagjaivá válhassanak
– ismertette a vezető.

Az MCC a képzéseit illetően a szóbeli és írásbeli készségek, a vitakultúra és az érveléstechnika fejlesztésére egyaránt koncentrál, de ugyanilyen fontos számukra a nyelvoktatás is, melynek keretében ingyenes kiscsoportos kommunikáció központú nyelvórákat biztosítanak majd a diákok részére.
A felvételizőknek a szokásos benyújtandó bizonyítványok mellett egy 6 témakörből kiválasztott prezentációval, valamint írásbeli logikai és szókincs teszttel kell majd készülniük.
Úgy gondolom, hogy Szeged pezsgő kulturális, gazdasági és tudományos élete mindenképpen jó alapot biztosít a diákoknak. Ehhez járulhatnak hozzá az MCC által nyújtott lehetőségek. Bízom abban, hogy a következő években értékközösségként tudunk részt venni a város életében és a kialakult hagyományainkkal, eredményeinkkel olyan gyorsító pályát tudunk biztosítani a diákoknak, ami segíti őket abban, hogy tehetségeiket sikerré formálják
– nyilatkozta Asztalos Kata.