Hurrá: harmadik nem is bekerülhet az amerikai útlevelekbe!

Szép, új világ? Aki nem nő vagy férfi, X-szel jelezheti semlegességét a „haladó” Nyugaton, ahol újabb jelentős lökést kapott az LMBTQI-lobbi.
A Magyar Nemzet friss írása szerint az Egyesült Államok lehetővé akarja tenni, hogy a férfin és a nőn kívül harmadik nem is bekerülhessen az útlevelekbe – jelentette be Antony Blinken. Az amerikai külügyminiszter tájékoztatása szerint első lépésként – lényegében „bemondásra” – választhatóvá tennék, hogy valaki a „férfi” vagy „nő” meghatározást szeretné látni a dokumentumban. Eddig ugyanis orvosi igazoláshoz volt kötve, ha valaki másmilyen nemet szeretett volna feltüntetni, mint az a születési anyakönyvi kivonatában szerepel.
Ezenkívül minél előbb, sajtóértesülések szerint akár már év végéig bevezetnék azt is, hogy
a nem-bináris, az interszex és a nem-gendernkonform emberek a semlegességet jelölő X-et írják be az okmányukba az M (male, férfi) és az F (female, nő) helyett.
A lépés jól illeszkedik Joe Biden demokrata amerikai elnök politikájába, aki nemrégiben Jessica Stern személyében egy LMBTQ-különmegbízottat is kinevezett, akinek feladata, hogy az amerikai diplomácia és segélypolitika világszerte támogassa és védelmezze a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű közösség tagjainak jogait.
Nem sokkal korábban pedig arról döntöttek, hogy az egészségügyi biztosítás fizeti a transznemű veteránok esetleges nemátalakító műtéteinek költségeit. Egyes becslések szerint egyébként összesen akár 134 ezer transzgender veterán is élhet az Egyesült Államokban, miközben 15 ezren jelenleg is a hadseregben szolgálnak, bár a védelmi minisztérium belső vizsgálatai ennél alacsonyabb számokról szólnak. De az elnök kormányában is helyet kapott egy transznemű, Rachel Levine egészségügyi miniszter-helyettes lett, aki fontos területért, a koronavírus-járvány elleni küzdelemért felelős.
A Magyar Nemzet emlékeztet: a világ több országában, így például Ausztráliában, Kanadában, Németországban, Új-Zélandon, sőt Indiában és Nepálban is van lehetőség harmadik nemet megadni a dokumentumokban.
Forrás: Magyar Nemzet, illusztráció: pixabay.com