Szél István: egy erős agrárország víziója valósulhat meg összefogással és a jövőbeni pályázatokkal

Többek között Szél István, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Csongrád-Csanád megyei elnöke is részt vett azon a csütörtöki, Szentesen megrendezett szakmai egyeztetésen, melyen a hazai mezőgazdaság előrelépéseinek lehetőségeit vitatták meg.
Szél István a találkozó kapcsán úgy nyilatkozott, hogy igazán előremutató és mondhatni, történelmi jelentőségű volt a szóban forgó egész napos esemény, hiszen az elmúlt húsz év során nem történt hasonló, az agrárexport lehetőségeit és kereteit megvitató tanácskozás a megyénkben.
Megítélése szerint Csongrád-Csanád megye egyedülálló természeti kincsekkel, agrárkörnyezeti értékekkel rendelkezik, melyek mögött komoly agrárcégek állnak, széles agrárgazdálkodói hátország húzódik meg.
A szakmai nap résztvevői egyetértettek abban, hogy miután Magyarország rendkívül jó agrárexport-képességgel bír, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara bevonásával, megfelelő tájékoztatással és érdekképviselettel támogatni kell a gazdálkodókat, ösztönözni őket az összefogásra, akár termelői és értékesítői szövetkezetekbe tömörülésre is. Ezáltal olyan közös erőforrás jöhet létre, mely által képesek lehetnek a saját termékeiket, áruikat exportra is termelni – szögezte le az elnök.
Szél István hozzátette: igyekeznek arra is buzdítani a gazdálkodókat, hogy érdemes pályázniuk, hiszen az elkövetkezendő hét-nyolc évben igen jelentős összegű agrárfinanszírozási forrásokra lehet számítani, s ebben a folyamatban az Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának, illetve a NAK megyei szervezeteinek is tekintélyes szerepük lesz.
Összegzésként megjegyezte, hogy erős gazdálkodókra, gazdaságokra, valamint agrárcégekre van szükség Magyarországon, melyek által valóra válhat számunkra egy igazi agrárország víziója.