Lázár János: a Magyarok Kenyere szimbolikus felelősségvállalás is

Üzenetértékkel bír a MAGOSZ és a NAK egymás iránti szolidaritást erősítő törekvése, mondta el a térség országgyűlési képviselője a program Békés megyei zárórendezvényén – számol be a MakóHíradó.
Lázár János a mezőhegyesi Ménesbirtokon tartott zárórendezvényen megköszönte az összes magyar gazda felajánlását, mint hangsúlyozta, a Magyarok Kenyere program egy szimbolikus felelősségvállalás a „Minden magyar felelős minden magyarért” nemzetpolitika jegyében, amelyet a kormány 2010 óta vállal. Kiemelte: a MAGOSZ és az agrárkamara törekvése – amely erősíti az egymás iránti szolidaritást – üzenetjelleggel is bír, különösen Dél-Békésben, az ország egyik legszegényebb részében.
A térség országgyűlési képviselője beszélt arról is, hogy a rendezvénynek helyszínt adó Ménesbirtok, mint állami tulajdonú mintagazdaság, a motorja akar lenni a magyar agráripar minden tagjának szoros együttműködésében, amelyre nagy szükség lesz a 2021 és 2028 között tartó időszakban is, az uniós közös agrárpolitika ugyanis egy új vidékfejlesztési stratégiát, egy új típusú stratégiai gondolkodást igényel majd.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara országos elnöke köszöntőjében arra emlékeztetett, hogy 10 évvel ezelőtt 10 tonnával búzával indult ez a program, amelyhez azóta egyre többen csatlakoztak. Mint kiemelte, nagyon beszédes, hogy az akkori mennyiséghez képest most csak Békés megyéből 33 tonna gyűlt össze.
Győrffy Balázs szerint ez a program sokkal több annál, mint a fizikai értelemben megjelenő búzaszem, minden évben megerősíti, hogy a nemzet egy és oszthatatlan, és amikor baj van, számíthatunk egymásra.
Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek elnöke, a Parlament alelnöke arra hívta fel a figyelmet, a Magyarok Kenyere programra utalva arról beszélt, hogy most, amikor a világban iszonyú indulatok dúlnak, a mi válaszunk a szeretet, az összefogás, az egymás iránti figyelem, a tisztelet, a megbecsülés válasza kell legyen, mert ezen keresztül valósulhat meg az igazi nemzetépítés.
Az adománygyűjtő programban idén mintegy 1100 tonna búza gyűlt össze, ezen kívül pedig közel 6 millió forint pénzadomány is. A kedvezményezettek között olyan segítő szervezetek is szerepelnek, mint a Dévai Szent Ferenc Alapítvány, a Kárpátaljai Református Egyházkerület Diakóniai Központja, az Ökumenikus Segélyszervezet, vagy a Magyar Református Szeretetszolgálat.
Forrás: makohirado.hu