Nem rivalizálniuk kell, hanem összefogniuk a megyében működő, a fogyatékossággal élőket tömörítő egyesületeknek

Az EFOP-1.6.3-17-2017-00003 Csongrád Megyei Felzárkózási és Esélyegyenlőségi Program keretén belül a roma lakosság felzárkózását segítő munkacsoport február 26-án tartotta ülését a Csongrád Megyei Önkormányzat épületében.
Nem rivalizálniuk kell, hanem összefogniuk a megyében működő, a fogyatékossággal élőket tömörítő egyesületeknek, hogy valóban eredményeket érjenek el – derült ki Nagy Éva Mária, a Siketek és Nagyothallók Szövetsége Csongrád Megyei Szervezete alelnöke, Hódi Gábor, a Mozgáskorlátozottak Csongrád Megyei Egyesülete titkára, illetve Jenei Klára, az Értelmi Fogyatékosok Csongrád Megyei Érdekvédelmi Szervezete elnöke beszámolóiból. A szervezetek bemutatásából kiderült, hogyan tudják segíteni tagjaikat, s hogy azok túlnyomó többsége immár túlmutat a rehabilitáción, már inkább az önálló élet minőségének javítását szolgálja.
Az is elhangzott, hogy azért számos nehézséggel küszködnek a közintézmények, a szórakozóhelyek és a bevásárlóközpontot megközelítésekor, a mások által elfoglalt mozgássérült parkolók, a nem vagy csak kezelővel működő liftek, vagy a meredek rámpák miatt.
Hódi Gábor és Nagy Éva Mária arról is szóltak, hogy milyen nehézséget okoz a közlekedés a kerekesszékesek számára, akiknek 48 órával az utazás előtt jelezniük kell a MÁV-Startnak, ha utazni szeretnének, hogy a vagonba való emelésükhöz szükséges eszköz és a megfelelő ember a rendelkezésükre álljon. Így is volt rá példa, hogy leszálláskor elfejtették ugyanezt biztosítani. Elmondták, hogy a Szegedi Közlekedési Társasággal jó kapcsolatban állnak, azok már keresik őket a fejlesztési tervek készítéskor, illetve kikérték a véleményüket a tramtrain megállói tervezésénél is.
A Csongrád Megyei Felzárkózási és Esélyegyenlőség Program azaz az EFOP-1.6.3-17-2017-00003 kódszámú pályázat projekt, azaz az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.