Szabó Kimmel Tamás zenés előadása a függőségekről Szegeden (videóval)

Zenés szembenézésként aposztrofálják az alkotók a Széttépve című koncertszínházi darabot, amely Szabó Kimmel Tamás segítségével arról beszél a nézőknek, hogy a függőség mindenki életében megtalálható, hol észrevehetetlenül, hol látványosan.
Az Orlai Produkció előadásában, amelyet november 11-én, 19 órától, az IH Rendezvényközpontban láthat a közönség, olyan kérdéseket boncolgat a népszerű színművész, mint hogy vajon miért választja az ember az élet helyett az élet villanásnyi illúzióját, mi az, amiért az olykor biztonságos családi hátteret, a tiszta jövőt egy koszos gyorséttermi WC-re váltja, és melyik az a pillanat, ahol megszületik a döntés, hogy fejjel csússzunk lefelé a lejtőn.
Novák Eszter állította színpadra a sokszínű, felkavaró és elgondolkodtató produkciót, amely „úgy lett nagyon cool előadás, hogy azokat is leköti, akik nem rajonganak a cool előadásokért”. Az igaz történetekre épülő darab alkalmat ad arra, hogy függőségeinkről, annak okairól gondolkodjunk, beszélgessünk. A felkészülés során készített interjúkat Závada Péter öntötte színpadi formába. Az est folyamán Lázár Zsigmond zenekara működik közre, és olyan előadók legendás zenéit szólaltatják meg, akik maguk is sokat tudnak, tudtak a kábítószerekről – mint például Elvis Presley, The Doors, a Quimby.
Szabó Kimmel Tamás elmondása szerint a Széttépve nem önvallomás vagy terápia: „Voltak olyan helyzetek az életemben, már kamasz fejjel is, amikor tanúja voltam annak, ahogy mások tönkrementek különböző függőségeik miatt. Valahogy sokszor hozott össze a sors olyan arcokkal, akik kőkemény sztorikon vannak túl.” Az alkotók célja a produkcióval az, hogy elgondolkodtassák azokat a tizenéveseket, akik
menőnek tartják, hogy bármilyen szerhez nyúljanak. Az ismert – többek között Csáth Géza – és az ismeretlen függők mellett megidéznek pszichológust és átlagembert is, méghozzá azzal a céllal, hogy lássuk: a környezet nagyban felelős a drámákért.
Az estre a jegyértékesítés már megkezdődött, elővételben 3700, az előadás napján pedig 3900 forintért váltható belépő az IH Rendezvényközpontban és online, ITT vásárolhatók meg.
A MASZK Egyesület jóvoltából ugyanezen a napon, délután 15 órától a 16-25 év közötti, diákigazolvánnyal rendelkező nézők ingyenesen tekinthetik meg a produkciót, amennyiben előzetesen regisztrálják magukat a [email protected] címen, 2019. november 6-ig.
A délutáni, ingyenes program az EFOP-1.2.2-15-2016-00218 azonosító-számú, „Thalia szekerén – komplex személyiségfejlesztés, szakmai képzés, értő néző nevelés és önkéntesség az előadó-művészetek segítségével” projekt keretében, az Európai Szociális Alap támogatásával valósul meg.