Rapcsák Katalin: A helyi olvasókörök újra összehoznák a generációkat

A fórum elején szó esett a Vásárhelyen uralkodó békétlenségről.
A képviselőjelölt úgy látja, az elmúlt 30 év munkáját végzőket folyamatosan a sárba tiporják az elmúlt másfél évben, visszafelé mutogatnak. Rengeteg önkormányzati dolgozó munkáját lehetetlenítették el, számos kiváló szakember távozott emiatt a városházáról. Rapcsák Katalin úgy véli, a város élére egy olyan ember kell, aki békét teremt. És aki nem leváltani akarja a kormányt, hanem képes együttműködni vele. Kiemelten fontos ez a város fejlődése szempontjából, a jó kapcsolat a város első embere és a magyar kormány között elengedhetetlen.
Ő maga azt ígérte választóinak, hogy minden problémát feljegyez, és ha bizalmat kap, eljuttatja azokat a megfelelő hatóságokhoz, illetékesekhez. Mindenkit képviselni szeretne, és azt szeretné látni, hogy a Vásárhelyen élők elégedettek. Ennek – sajnos – az ellenkezőjét tapasztalta a körzetében tett látogatások alkalmával.
Az utcafórumon szó esett arról, hogy a képviselőjelölt egy kiemelt célja a kultúra megőrzése, illetve a közösségi programok szervezése.
A város 6 nagyobb olvasókörének mindegyikét fel kellene újítani, és olyan összejöveteleket, rendezvényeket szervezni ide, amely újra összehozza a generációkat, amelyre minden korosztály szívesen, örömmel eljön. „Meg kell találni az utat a fiatalokhoz!” – hangsúlyozta. Az olvasókörökbe az óvodások is ellátogathatnának, kiállításokra például.
Szó esett egy iskolakert létrehozásáról is Tabánban, amelyen keresztül a gyerekek megismerhetnék, miből, mi lesz, és élvezhetnék saját munkájuk gyümölcsét. Hozzátette, a kormány támogatja az ilyen féle elképzeléseket, így pályázat révén az ötlete megvalósulhatna. A jelenlévők nagyon jó felvetések találták Rapcsák Katalin javaslatát, közülük többen jelezték, az tabáni olvasókörök rendezvényeit is szívesen fogadnák.
Az egyik jelenlévő lakos a Németh László iskola és a Bethlen Gábor Gimnázium megakadt felújításáról-bővítéséről érdeklődött. A képviselőjelölt elmondta, hiányoznak ma a városházáról azok a szakemberek, akik ezeket az összegeket lehívják.
Az egyik jelenlévő a belvárosban lévő 30-as sebességkorlátozással kapcsolatban jelezte, sajnos nem tartják be a sebességet és a KRESZ szabályokat sem az autósok. Rapcsák Katalin azt reagálta, a hatóságokkal együttműködve, az önkormányzat támogatásával megvalósulhatnának rendezvények, képzések, előadások, amelyek a biztonságos közlekedés szabályait ismertetnék szélesebb körben.